Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

2017-03-10, Marcin Lisiecki

Autify 1.6.1. - APLIKACJA MOBILNA

Zadaniem tej aplikacji jest wyświetlanie specjalnej nakładki na ekran główny smartfona lub tabletu. Ma ona ułatwić korzystanie z urządzenia mobilnego w trakcie prowadzenia samochodu, tak abyśmy nie rozpraszali swojej uwagi i mogli bezpiecznie podróżować.

Po uruchomieniu programu należy wybrać aplikację do nawigacji, której chcemy używać, odtwarzacz muzyki oraz ulubioną, inną aplikację, np. rejestrator wideo. Ponadto zostanie utworzony dodatkowy ekran z szybkim dostępem do kontaktów. Jedną z największych zalet Autify jest prosty interfejs. Poszczególne funkcje są przedstawione w formie pełnoekranowych kart, które możemy przewijać w obie strony, dotykając dowolnego miejsca na ekranie. Każda z nich odpowiada innej aplikacji lub funkcji. W prostym menu ustawień z dużymi ikonami łatwo dodajemy i ukrywamy aplikacje mające pojawić się w nakładce. Co ważne, gdy już uruchomimy jedną z przypisanych aplikacji, np. nawigację, z lewej strony ekranu (lub prawej, jeśli wprowadzimy odpowiednie zmiany w ustawieniach) cały czas dostępna jest duża zakładka, za pomocą której powrócimy do menu Autify. Takie rozwiązanie sprawia, że podczas jazdy nie tracimy czasu i uwagi na poszukiwanie poszczególnych ikon.

W pasku powiadomień lub w ustawieniach programu znajdziemy dodatkowo przycisk pozwalający szybko wyłączyć nakładkę. Autify obsługuje też telefony z funkcją Air Gesture. Wtedy podczas sterowania nie musimy nawet dotykać ekranu. Bezwzrokową obsługę programu ułatwia głos lektora informujący, na jaką zakładkę aktualnie się przełączyliśmy.

Systemy: Android 4.1+

Więcej informacji na stronie: autify.co

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej  

Admin wITek

Admin wITek - Wrzesień 2012

Galeria wITka