Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

2017-03-09, Marcin Lisiecki

muCommander 0.9.1

Za pomocą tego multiplatformowego (Java) menedżera plików wykonamy takie operacje, jakie udostępniane są przez popularne programy, np. Total Commandera.

 Oprócz podstawowych funkcji, czyli kopiowania, przenoszenia i zmiany nazw plików, a także tworzenia i usuwania katalogów możliwe jest również wysyłanie zbiorów pocztą elektroniczną i obsługa archiwów ZIP, RAR, TAR, GZip, BZip2, ISO, NRG, Ar, Deb i LST. Zbiory znajdujące się w paczkach ZIP można edytować bez konieczności ich rozpakowywania i ponownego kompresowania, co pozwala oszczędzić sporo czasu. Do transferu danych muCommander wykorzystuje takie protokoły, jak FTP, SFTP, SMB, NFS, HTTP, Amazon S3, Hadoop HDFS oraz Bonjour. Podczas pierwszego uruchomienia menedżera możliwe jest graficzne dostosowanie wyglądu interfejsu programu z natychmiastowym podglądem efektu – może on np. przypominać dawnego Norton Commandera.

Największe zalety aplikacji to lekkość, niewielki rozmiar, obsługa wielu okien i zakładek oraz polska lokalizacja. Interfejs programu jest bardzo skromny, jeśli chodzi o elementy graficzne, ale za to ma duże możliwości konfiguracyjne. Użytkownik może nie tylko wybrać wspomnianą szatę ogólną (skórkę), ale też zmieniać wygląd ikon, przycisków z funkcjami czy pasków narzędzi. Niepotrzebne elementy można ukryć. To idealne narzędzie także dla mniej zaawansowanych użytkowników. Dzięki prostocie obsługi i polskiej lokalizacji bez trudu posłużą się oni muCommanderem. Menedżer dostępny jest również w wersji niewymagającej instalacji, a wszystkie ustawienia konfiguracyjne zapisywane są w jego folderze.

Systemy: dowolny (Javy)
 
Więcej informacji na stronie: mucommander.com

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej  

Admin wITek

Admin wITek - Wrzesień 2012

Galeria wITka