Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

2017-10-19, Patronat "IT w Administracji"

Jubileuszowe nagrody NEW@POLAND rozdane

W dziesiątej edycji nagrody NEW@POLAND Kapituła Nagrody, złożona z przedstawicieli świata nauki i biznesu, w tym profesorów: Michała Golińskiego, Michała Kleibera, Andrzeja K. Koźmińskiego Witolda Orłowskiego oraz władz Związku Pracodawców Technologii Cyfrowych Lewiatan, postanowiła przyznać Nagrodę NEW@POLAND dla Poczty Polskiej za projekt Mobilny Listonosz.

Mobilny Listonosz, dzięki najnowszym urządzeniom i rozwiązaniom technologicznym, umożliwia oferowanie usług z listy POS - Point of Sale przez listonoszy. Platforma wykorzystuje ponad 20 tysięcy tabletów z systemem operacyjnym MS Windows, a swoim zasięgiem obejmuje cały kraj – jest dostępna wszędzie tam, gdzie docierają listonosze.

Poczta Polska świadczy usługę elektronicznego potwierdzania odbioru z wykorzystaniem tabletów przy użyciu dedykowanej aplikacji Mobilny Listonosz od 1 marca 2016 roku. W ramach tego projektu listonosze w całym kraju otrzymali urządzenia mobilne podłączone do internetu, dzięki którym informacja o statusie przesyłki i jej doręczeniu przekazywana jest w czasie rzeczywistym do nadawcy. Poczta planuje stopniowe rozbudowywanie aplikacji Mobilny Listonosz. W niedalekiej przyszłości stanie się platformą skupiającą wiele innowacyjnych usług Poczty Polskiej. Obecnie oprócz przesyłek z elektronicznym potwierdzaniem odbioru (EPO) na urządzeniach mobilnych można rejestrować kary SIM.

Jury wyróżniło również projekt Managed Security Services, czyli regularny monitoring podatności w systemach IT firmy CYBERCOM Poland.

Nagrodę NEW@POLAND ustanowił Związek Pracodawców Technologii Cyfrowych LEWIATAN w celu promowania działań na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego i technologicznej innowacyjności, skupiając się na projektach, które w największym stopniu zmieniają sposób organizacji państwa i oferowania usług publicznych, przyczyniając się do rozwiązywania ważnych problemów społecznych i poprawy jakości relacji państwa z obywatelami.

Nagrodę wręczyli: Cristiano Pinzauti, przewodniczący jury nagrody oraz Piotr Marczuk, prezes ZPTC Lewiatan. Gala nagrody odbyła się podczas VII Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie.