Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

2017-04-28, Patronat "IT w Administracji"

Legal Innovation

W dniach 21-22 kwietnia 2017 r. na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa “Legal Innovation”. Celem konferencji było zaprezentowanie i dyskusja nad aktualnymi problemami związanymi z informatyzacją postępowania sądowego oraz wykorzystaniem nowych technologii przez prawników.

Założeniem konferencji było poruszenie bieżących tematów związanych z wykorzystywaniem nowych technologii, z którymi prawnicy spotykają się w swojej praktyce na co dzień. Pierwszego dnia obrady konferencji koncentrowały się wokół zagadnień wsparcia IT i wykorzystania e-usług w pracy prawników, aktualnych zmian w branży prawniczej, ochrony danych osobowych i dostępu do informacji publicznej, a także funkcjonowania Elektronicznych Biur Podawczych w wybranych krajach. Drugiego dnia odbyły się godzinne warsztaty na temat chmury obliczeniowej. Pozostałe wystąpienia tego dnia skupiały się na problemach związanych z wykorzystaniem IT w postępowaniu sądowym i administracyjnym.

W spotkaniu uczestniczyło prawie 300 osób z Polski oraz zagranicy, które wysłuchały ponad 30 referatów w języku polskim, angielskim i niemieckim.