Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

2018-12-27, Adwertorial

Technologia w szkolnych ławkach

Shape the Future, czyli cyfrowy kształt edukacji według Microsoft, to program, w ramach którego wybrane jednostki edukacyjne mogą kupić nowe komputery z systemem Windows 10 Pro w niższej cenie. Odpowiedni sprzęt i oprogramowanie dla edukacji to narzędzia pozwalające uczniom i nauczycielom zdobyć wiedzę i umiejętności, które będą mogli wykorzystać w zawodach przyszłości.

Z badań dotyczących cyfrowych umiejętności młodych ludzi wynika, że za kilkanaście lat 65 proc. dzisiejszych uczniów będzie wykonywało zawody, które obecnie nie są jeszcze znane. Wszystkie bazować będą na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych, a wśród wiodących umiejętności znajdą się programowanie oraz obsługa ultrawydajnych komputerów.

Shape the Future, czyli szkoła przyszłości

Zadaniem programu Shape the Future jest udostępnienie technologii Microsoft w komputerach i urządzeniach, które trafią do szkół w całym kraju. – W polskiej edukacji obserwujemy wciąż duże rozwarstwienie, jeśli chodzi o poziom zaawansowania cyfrowego. Istnieją placówki, które w pełni korzystają z potencjału najnowszych rozwiązań technologicznych, ale wciąż jest wiele takich, które borykają się z wyzwaniami przestarzałych urządzeń i oprogramowania. Prowadząc od lat program Szkół w Chmurze, których jest już w Polsce ponad 120, widzimy, jak krytyczne jest kształcenie uczniów w taki sposób, by rozwijali swoje umiejętności w obszarze wykorzystania technologii w różnych dziedzinach. Program Microsoft Shape the Future to nie tylko inwestycja w sprzęt i oprogramowanie, ale przede wszystkim w budowanie kompetencji cyfrowych uczniów – mówi Cecylia Szymańska, Dyrektor Edukacji w polskim oddziale Microsoft.

Celem programu Microsoft Shape the Future jest dotarcie do każdego dziecka i nauczyciela z nowym rozwiązaniem technologicznym, które usprawni zarówno naukę, jak i rozwój osobisty każdego ucznia. W ramach Shape the Future wszystkie szkoły mogą nabywać od partnerów Microsoft urządzenia z Windows 10 Pro Academic w obniżonych cenach. Jedynym warunkiem jest wyrażenie chęci zakupu oprogramowania przez szkołę w ramach Shape the Future.

W Lenovo dbamy, aby nasze urządzenia dla edukacji sprzyjały rozbudzaniu ciekawości i kreatywności uczniów oraz odnoszeniu przez nich sukcesów w nauce. W naszej ofercie znajdziemy zarówno notebooki, jak i konwertowalne urządzenia 2 w 1, które mogą pracować w trybie laptopa, tabletu, podstawki i namiotu. Laptopy opcjonalnie wyposażone są w ekrany dotykowe, a także rysik. Co bardzo ważne, nasze urządzenia dla edukacji są bardzo trwałe i spełniają 12 norm wytrzymałości armii USA i przeszły pomyślnie ponad 200 tzw. stress testów – podkreśla Juliusz Niemotko, Lenovo SMB Channel Manger. – W ramach programu Shape the Future rekomendujemy korzystanie z systemu Windows 10 Pro Education oraz pakietu Office 365 dla Edukacji, dzięki czemu można wykorzystać cały potencjał urządzeń Lenovo. W ramach wspólnej oferty Lenovo i Microsoft dla Edukacji szkoły zyskują łatwe w zarządzaniu urządzenia i narzędzia w przystępnej cenie – dodaje.

Bezpłatny pakiet Office 365 A1 dla Edukacji

Usługa Microsoft Office 365 to dedykowany uczniom i nauczycielom zestaw nowoczesnych narzędzi do komunikacji i współpracy w chmurze, dostępnych w dowolnym miejscu i czasie, z dowolnego urządzenia.

Używając Microsoft Office 365, dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy administracyjni oraz uczniowie będą mogli korzystać m.in. z:

  • aplikacji Office Online, m.in. Word Online, Excel Online, PowerPoint Online,
  • szkolnej poczty e-mail,
  • wirtualnego dysku OneDrive o pojemności 5 TB dla każdego do przechowywania i dzielenia się plikami,
  • aplikacji edukacyjnych, w tym Sway do tworzenia multimedialnych prezentacji, Forms do tworzenia testów i quizów, Microsoft Teams do nowoczesnej pracy w zespołach, OneNote Class Notebook do tworzenia notesów zajęć

Więcej informacji o pakiecie Office 365 znajduje się pod linkiem: www.microsoft.com/pl-pl/education/products/office/default.aspx

Pełną wiedzę na temat programu Shape the Future można znaleźć na stronach: www.microsoft.com/pl-pl/education/products/windows/shapethefuture.aspx oraz www.microsoft.com/pl-pl/education/buy-license/overview-of-how-to-buy/default.aspx