Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Microsoft Exchange Server 2013. Biblia

 Microsoft Exchange Server 2013. Biblia
Zamów Cena: 119,00zł Koszt wysyłki: 0 zł

Na co zwrócić uwagę podczas instalacji, konfiguracji i administrowania Microsoft Exchange Server 2013, aby móc w pełni wykorzystywać jego możliwości oraz zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa danych? Dlaczego tak ważna jest aktualizacja systemu? Jakie nowe funkcjonalności wprowadzono do bieżącej wersji i w jaki sposób wpływają one na codzienne użytkowanie?

Przewodnik szczegółowo opisuje właściwości systemu oraz przeprowadza administratora przez wszystkie etapy procesu wdrażania Microsoft Exchange Server 2013 w organizacji. Autor przedstawia zmienioną architekturę ról systemowych, nowy panel administracyjny Exchange, możliwość współdzielenia danych przez użytkowników oraz system zapobiegający wyciekowi wrażliwych danych – są to tylko niektóre spośród zaimplementowanych zmian w najnowszej wersji programu, które bezpośrednio wpływają na funkcjonalność i sposób administracji systemem.

Na ponad 760 stronach przewodnika opisano m.in.:

  • planowanie architektury systemowej i proces instalacji,
  • przygotowanie Active Directory, Windows Server i stacji klienckich,
  • konfigurację powdrożeniową, m.in. tworzenie, migrację i konfigurację kont pocztowych oraz konfigurację folderów publicznych,
  • wdrażanie poszczególnych ról systemowych: Mailbox, Client Access oraz Edge Transport,
  • zarządzanie urządzeniami mobilnymi,
  • zabezpieczenie systemu – nadawanie uprawnień administratora oraz monitorowanie działalności użytkowników,
  • tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie serwera Microsoft Exchange.

Książka została wzbogacona o zbiór schematów i skryptów oraz zrzutów ekranu.

Liczba stron: 768

Autor:

Michał Gajda – specjalista ds. wdrożeń w jednej z wiodących polskich firm z branży informatycznej. Ma wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu zaawansowanych technologii serwerowych, w szczególności związanych z tematyką usług katalogowych Active Directory, oraz rozwiązań poczty elektronicznej Microsoft Exchange. Aktywnie działa w ramach społeczności Microsoft związanych z technologiami Active Directory, Microsoft Exchange i Windows PowerShell. W 2012 roku otrzymał prestiżowy tytułu Microsoft Most Valuable Professional w kategorii Windows PowerShell.

Wydawnictwo PRESSCOM

ul. Krakowska 29
50-424 Wrocław
71 797 28 46
71 797 28 16