Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ochrona danych osobowych w praktyce. Jak uniknąć błędów i ich konsekwencji prawnych

 Ochrona danych osobowych w praktyce. Jak uniknąć błędów i ich konsekwencji prawnych
Zamów Cena: 128,00zł Koszt wysyłki: 0 zł

Jak zmieni się zakres obowiązków administratorów danych osobowych po wdrożeniu rozporządzenia ogólnego? W jaki sposób należy się przygotować do stosowania nowego prawa? Jak zapewnić efektywną ochronę danych? Jak administrator bezpieczeństwa informacji ma skutecznie realizować swoje zadania?

W publikacji autorzy radzą, jak prawidłowo wdrożyć i wykorzystywać techniczne i organizacyjne środki zapewniające ochronę danych. Przedstawiają również rodzaje odpowiedzialności związanej z uchybieniami przy przetwarzaniu danych osobowych. Pokazują, jak nie dopuścić do problemowych sytuacji i uniknąć błędów związanych m.in. z procedurą tworzenia obowiązkowej dokumentacji, standardami ochrony danych, powierzaniem przetwarzania danych osobowych przez administratora podmiotowi zewnętrznemu.

Trzecie wydanie książki zostało uzupełnione o najważniejsze zagadnienia związane z ostatnimi nowelizacjami oraz z rozporządzeniem ogólnym, które zacznie obowiązywać od maja 2018 roku. Autorzy skupiają się na najistotniejszych zmianach, takich jak: rola administratora bezpieczeństwa informacji / inspektora ochrony danych w procesie ochrony danych osobowych, realizacja nowych obowiązków, jego pozycja w organizacji oraz relacja z GIODO. W publikacji omówiono również m.in. środki ochrony prawnej i sankcje przyjęte w ogólnym rozporządzeniu.

Liczba stron: 400

Autorzy:

Tomasz A.J. Banyś – doktor nauk prawnych, adwokat, profesor wizytujący na Wydziale Studiów Strategicznych i Technicznych Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu, gdzie prowadzi zajęcia m.in.z zakresu bezpieczeństwa informacji i ochrony danych osobowych. Autor wielu publikacji, doświadczony trener i szkoleniowiec.

Joanna Łuczak – doktor nauk prawnych, członek Rady Programowej Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją Uniwersytetu Łódzkiego. Współautorka pierwszego polskiego podręcznika akademickiego z prawa ochrony danych osobowych. 

Wydawnictwo PRESSCOM

ul. Krakowska 29
50-424 Wrocław
71 797 28 46
71 797 28 16