Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ochrona danych osobowych w praktyce. Jak uniknąć błędów i ich konsekwencji prawnych

Ochrona danych osobowych w praktyce. Jak uniknąć błędów i ich konsekwencji prawnych
Zamów Cena: 119,00zł Koszt wysyłki: 0 zł

Kto może mieć dostęp do danych osobowych? Jak zapewnić skuteczną ochronę danych zwykłych i wrażliwych? W jakich przypadkach można przetwarzać dane, nie zgłaszając ich zbioru do rejestracji przez GIODO? Jak przetwarzać dane osobowe w celach marketingowych?

Odpowiedzi na te i podobne pytania znalazły się w książce, która prezentuje praktyczne zastosowanie ustawy o ochronie danych osobowych. Autorzy radzą, jak prawidłowo wdrożyć i wykorzystywać techniczne i organizacyjne środki zapewniające ochronę danych. Czytelnicy poznają szczegóły odpowiedzialności cywilnoprawnej i karnej związanej z uchybieniami przy przetwarzaniu danych osobowych. Przede wszystkim dowiedzą się jednak, jak nie dopuścić do problemowych sytuacji i uniknąć błędów związanych m.in. z: rejestracją zbiorów danych osobowych, standardami ochrony danych, powierzaniem przetwarzania danych osobowych przez administratora podmiotowi zewnętrznemu.

Drugie wydanie książki zostało uzupełnione o zagadnienia związane m.in. z przetwarzaniem danych osobowych w kadrach, oświacie i „w chmurze”. Opracowanie zawiera bogaty wybór orzecznictwa administracyjnego i decyzji GIODO. Jest skierowane przede wszystkim do praktyków: administratorów danych osobowych, administratorów bezpieczeństwa informacji, prawników oraz konsultantów ds. bezpieczeństwa danych.

Liczba stron: 360

Autorzy:

Tomasz A.J. Banyś – prawnik, trener, wykładowca akademicki. Wiedzę prawniczą łączy z profesjonalnymi umiejętnościami informatycznymi. Autor licznych publikacji naukowych, członek zespołu Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją działającego przy Uniwersytecie Łódzkim.

Joanna Łuczak – doktor nauk prawnych, adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Doświadczony szkoleniowiec oraz ekspert z zakresu ochrony danych osobowych. Prowadzi kompleksową obsługę prawną administratorów danych osobowych. Autorka licznych publikacji, członek zespołu Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją działającego przy Uniwersytecie Łódzkim.

Wydawnictwo PRESSCOM

ul. Krakowska 29
50-424 Wrocław
71 797 28 46
71 797 28 16