Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ochrona praw osób prywatnych, publicznych i prawnych w internecie

 Ochrona praw osób prywatnych, publicznych i prawnych w internecie
Zamów Cena: 119,00zł Koszt wysyłki: 0 zł

Czy w internecie każdy jest anonimowy i może bezkarnie umieszczać obraźliwe treści na forach i portalach społecznościowych? Gdzie kończy się wolność wypowiedzi, a zaczyna celowe działanie na szkodę innych osób i podmiotów? Jak walczyć o dobre imię firmy i swoją prywatność w sieci?

Przewodnik wyjaśnia problematyczne kwestie związane z ochroną praw przedsiębiorców i osób fizycznych w internecie. Zawiera przydatne wskazówki na temat walki z nieuczciwą konkurencją i zabezpieczania własności intelektualnej firmy. Na konkretnych przykładach tłumaczy, jak zażądać od właściciela portalu usunięcia obraźliwych treści i udostępnienia adresu IP komputera, z którego pochodzi wpis. Podpowiada, kiedy powiadomić o nadużyciu policję lub złożyć skargę do GIODO, a także jak uzyskać odszkodowanie lub zadośćuczynienie.

W książce znajdują się odpowiedzi na wiele trudnych pytań:

  • Czy znany przedsiębiorca, urzędnik lub polityk może zażądać usunięcia z sieci informacji dotyczących jego wstydliwej przeszłości?
  • W jaki sposób walczyć z nieuczciwym wykorzystywaniem domen internetowych?
  • Czy można publikować zdjęcia osób bez zapytania ich o zgodę na publikację?
  • Jak chronić swoją prywatność na Facebooku, Instagramie, LinkedIn i Google+?
  • Jaką odpowiedzialność za treści publikowane w sieci ponoszą użytkownik, administrator i dostawca internetu?

Przewodnik jest skierowany do wszystkich użytkowników internetu, przede wszystkim: przedsiębiorców i osób pełniących funkcje publiczne, pracowników działu marketingu, policjantów i prokuratorów prowadzących sprawy o naruszenie praw w internecie oraz prawników reprezentujących poszkodowanych w sieci.

Liczba stron: 220

Autorzy:

Bartosz Rodak – adwokat, współpracuje z kancelarią Mariański Group. Zajmuje się problematyką ochrony dóbr osobistych i prawem nowych technologii. Koncentruje się na zagadnieniach dotyczących ograniczeń w sferze praw człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii społeczeństwa informacyjnego. Autor wielu publikacji, prelegent podczas szkoleń i konferencji z zakresu ochrony praw człowieka i prawa podatkowego.

Natalia Zawadzka – adwokat, członek Komisji Doskonalenia Zawodowego Izby Adwokackiej w Łodzi, współpracuje z kancelarią Lubasz i Wspólnicy. Specjalizuje się w prawie nowych technologii i e-commerce oraz w zagadnieniach związanych z ochroną dóbr osobistych, własności intelektualnej i prawa prasowego. Autorka publikacji z zakresu ochrony praw człowieka oraz prawa nowych technologii, prelegentka na konferencjach dotyczących tej tematyki.

Wydawnictwo PRESSCOM

ul. Krakowska 29
50-424 Wrocław
71 797 28 46
71 797 28 16