Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Polityka bezpieczeństwa informacji w praktyce

Polityka bezpieczeństwa informacji w praktyce
Zamów Cena: 119,00zł Koszt wysyłki: 0 zł

W jaki sposób zabezpieczyć firmowe systemy przed złośliwym oprogramowaniem i atakiem z zewnątrz? Jakie dane powinny podlegać szczególnej ochronie? Jak prawidłowo definiować i przyznawać poziomy uprawnień? Z jakich mechanizmów identyfikacji i uwierzytelniania korzystać oraz jak śledzić zdarzenia w systemie?

Książka jest zbiorem praktycznych porad na temat przeciwdziałania zagrożeniom bezpieczeństwa informacji i systemów teleinformatycznych. Czytelnicy dowiedzą się, jakie procedury organizacyjne należy wdrożyć i jak stosować różne rodzaje zabezpieczeń, w tym m.in.: kopie zapasowe, aplikacje kryptograficzne, zapory sieciowe, fizyczne systemy zabezpieczeń.

Autorzy podpowiadają, jaki model ochrony informacji wybrać w zależności od potrzeb, wielkości i specyfiki organizacji. Pokazują, jak opracować i wdrożyć czytelną i zrozumiałą dla wszystkich pracowników politykę bezpieczeństwa informacji. Krok po kroku opisują proces zarządzania ryzykiem bezpieczeństwa informacji, w tym przeprowadzenie analizy i ustalenie akceptowalnego poziomu ryzyka. Tłumaczą, jak prowadzić audyt bezpieczeństwa informacji, by nie przeoczyć ewentualnych uchybień w realizacji założeń przyjętej PBI.

Opracowanie jest skierowane do wszystkich osób, które zajmują się bezpieczeństwem informacji w organizacji. W szczególności przyda się menedżerom projektów, administratorom danych i administratorom bezpieczeństwa informacji.

Liczba stron: 352

Autorzy:

Jakub Kowalewski – konstruktor-elektronik w zespole łączności satelitarnej Wojskowych Zakładów Łączności. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z projektowaniem systemów satelitarnych oraz bezpieczeństwem informacji i systemów teleinformatycznych.

dr hab. inż. Marian Kowalewski – profesor Politechniki Warszawskiej oraz Instytutu Łączności – Państwowego Instytutu Badawczego. Specjalista w zakresie zagadnień dotyczących planowania, efektywności oraz bezpieczeństwa systemów telekomunikacyjnych.

Wydawnictwo PRESSCOM

ul. Krakowska 29
50-424 Wrocław
71 797 28 46
71 797 28 16