Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Udostępnianie przetworzonej informacji publicznej

Udostępnianie przetworzonej informacji publicznej
Zamów Cena: 119,00zł Koszt wysyłki: 0 zł

Kiedy można odmówić udostępnienia informacji publicznej, która wymaga od urzędnika dokonania obliczeń, zestawienia danych lub samodzielnego jej zredagowania? Czym różni się informacja przetworzona od prostej? Czy za przygotowanie i przekazanie informacji przetworzonej można pobierać opłaty?

Urzędnicy zobowiązani do udostępniania informacji publicznej często nie są pewni, w jakich sytuacjach mają do czynienia z informacją przetworzoną, zwłaszcza że udip nie definiuje jednoznacznie tego terminu. Książka pomaga rozwiać wątpliwości, wskazując, jak odróżnić informację przetworzoną od prostej i przekształconej oraz komu i na jakich zasadach należy ją udostępniać.

Na podstawie bogatego orzecznictwa autor wyjaśnia, czy za informację przetworzoną można uznać m.in.: wykaz wokand sądu za wybrany miesiąc, dokument, w którym dokonano anonimizacji konkretnych danych osobowych, czy listę wydanych decyzji o pozwoleniu na budowę budynków mieszkalnych w konkretnym powiecie. Osoby i podmioty zainteresowane uzyskaniem informacji przetworzonej dowiedzą się, jak prawidłowo sporządzić wniosek o jej udostępnienie i udowodnić, że uzyskanie tego typu informacji jest szczególnie istotne dla interesu publicznego. Autor podpowiada również, w jakiej formie można udostępniać informację przetworzoną i kiedy dopuszczalne jest umorzenie postępowania o jej udostępnienie.

Liczba stron: 224

Autor:

Prof. dr hab. Mariusz Jabłoński – kierownik Katedry Prawa Konstytucyjnego Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, radca prawny, specjalista z zakresu dostępu do informacji publicznej, ochrony informacji w administracji oraz ochrony danych osobowych. Autor wielu publikacji, członek rady konsultacyjnej miesięcznika „IT w Administracji”.

Wydawnictwo PRESSCOM

ul. Krakowska 29
50-424 Wrocław
71 797 28 46
71 797 28 16