Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Udostępnienie informacji publicznej w formie wglądu do dokumentu

Udostępnienie informacji publicznej w formie wglądu do dokumentu
Zamów Cena: 119,00zł Koszt wysyłki: 0 zł

Komu i na jakich zasadach przysługuje prawo wglądu do dokumentów urzędowych, sporządzania z nich notatek, kopii lub odpisów? Na kim spoczywa obowiązek udzielania informacji publicznej, również w celu jej ponownego wykorzystania? Jak prawidłowo sporządzić i złożyć wniosek o udostępnienie informacji? Czy wiąże się to z poniesieniem kosztów?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdują się w niniejszej publikacji. Szczegółowo omówiono w niej zagadnienia dotyczące dostępu do akt z informacją publiczną i jego ograniczeń w przypadku zawartości informacji o charakterze niejawnym lub prywatnym. Dzięki kompleksowemu opracowaniu Czytelnik pozna specyfikę wglądu do dokumentu na podstawie udip i przepisów innych ustaw, takich jak: ordynacja podatkowa, kpa czy ustawa o IPN.

Autor podpowiada, jak nie zagubić się w gąszczu paragrafów ustawy o dostępie do informacji publicznej, często rozbieżnych z innymi przepisami. Porządkuje kwestie związane z przedmiotem i sposobem udostępniania informacji, co umożliwia wypracowanie jednolitej praktyki postępowania i kontroli w tym zakresie.

Liczba stron: 256

Autor:

Dr hab. Mariusz Jabłoński – profesor nadzwyczajny Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, radca prawny, specjalista z zakresu dostępu do informacji publicznej, ochrony informacji w administracji oraz ochrony danych osobowych. Autor wielu publikacji, członek rady konsultacyjnej miesięcznika „IT w Administracji”.

Wydawnictwo PRESSCOM

ul. Krakowska 29
50-424 Wrocław
71 797 28 46
71 797 28 16