Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Windows PowerShell 5.0. Biblia

 Windows PowerShell 5.0. Biblia
Zamów Cena: 128,00zł Koszt wysyłki: 0 zł

Głównym celem przewodnika jest umożliwienie czytelnikom zapoznania się ze wszystkim, co PowerShell ma do zaoferowania w najnowszej piątej wersji. Autor wskazuje powody, dla których warto zainwestować swój czas i energię w opanowanie tego środowiska. Przekazuje niezbędną wiedzę, pozwalającą zrozumieć, jak działa PowerShell i jak używać go na co dzień w roli interaktywnej konsoli. Pokazuje, jak budować skrypty, które zautomatyzują zadania i pozwolą na sprawne zarządzanie wieloma produktami firmy Microsoft.

W książce opisano, jak grupować polecenia w bloki kodu oraz tworzyć funkcje i moduły. Szczegółowo przedstawiono możliwość wykonywania zdalnych poleceń na wielu komputerach jednocześnie. Dużo uwagi poświęcono także funkcjom PowerShella, które pojawiły się w kolejnych wersjach: ograniczonym końcówkom PowerShell remoting, PowerShell Workflow czy Desired State Configuration.


Na 480 stronach opisano m.in.:

  •     rodzaje poleceń oraz proces ich uruchamiania
  •     przetwarzanie potokowe
  •     korzystanie ze zintegrowanego środowiska skryptowego (ISE)
  •     wykorzystywanie WMI i CIM
  •     zarządzanie polityką wykonywania skryptów
  •     obsługę błędów i debugowanie skryptów
  •     tworzenie interfejsów graficznych


Książka została wzbogacona o zbiór dobrych praktyk i skryptów, a także zrzuty ekranu.

Liczba stron: 480

Autor:

Bartosz Bielawski – pierwszy polski Microsoft MVP w dziedzinie PowerShella, nieprzerwanie noszący ten zaszczytny tytuł od 2011 r. Obecnie nominowany w kategorii Cloud and Datacenter Management. Autor licznych artykułów w miesięczniku „IT Professional”, współautor książki „PowerShell Deep Dives”. Prelegent na krajowych i zagranicznych konferencjach dotyczących technologii Microsoft (Microsoft Technology Summit, IT Professional Camp, PowerShell Summit, PowerShell Conference EU).

Wydawnictwo PRESSCOM

ul. Krakowska 29
50-424 Wrocław
71 797 28 46
71 797 28 16