Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Windows PowerShell 5.1 Biblia

 Windows PowerShell 5.1 Biblia
Zamów Cena: 128,00zł Koszt wysyłki: 0 zł

Głównym celem przewodnika jest zapoznanie czytelnika z możliwościami PowerShella w wersji 5.1, a także wersją 6.0 tego środowiska, autor przekazuje niezbędną wiedzę, pozwalającą zrozumieć jak działa PowerShell i jak używać go na co dzień w roli interaktywnej konsoli. Pokazuje, jak budować skrypty automatyzujące pracę i sprawnie zarządzać wieloma produktami firmy Microsoft.

W książce przedstawiono szczegółowe informacje dotyczące składni języka oraz zasady tworzenia funkcji i modułów. Dużo uwagi poświęcono także funkcjom PowerShella, które pojawiły się w kolejnych wersjach: ograniczonym końcówkom PowerShell remoting, PowerShell Workflow czy Desired State Configuration.

Na 578 stronach opisano m.in.:

  •     korzystanie ze zintegrowanego środowiska skryptowego (ISE),
  •     składnię poleceń, zasady tworzenia modułów i funkcji,
  •     potoki, obiekty oraz klasy obiektów,
  •     wykorzystywanie WMI i CIM,
  •     obsługę błędów i debugowanie skryptów,
  •     zasady testowania kodu za pomocą modułu Pester,
  •     tworzenie interfejsów graficznych, końcówek REST i stron WWW. 

Książka została wzbogacona o dodatek opisujący szóstą wersję PowerShella (open source) przeznaczoną do pracy z różnymi systemami operacyjnymi, a także o rozdziały poświęcone testowaniu kodu, modułom ułatwiającym pracę interaktywną oraz wykorzystaniu PowerShella jako języka stron WWW.

Liczba stron: 578

Bartosz Bielawski – pierwszy polski Microsoft MVP w dziedzinie PowerShella, nieprzerwanie noszący ten zaszczytny tytuł od 2011 r. Obecnie nominowany w kategorii Cloud and Datacenter Management. Autor licznych artykułów w miesięczniku „IT Professional”, współautor książki „PowerShell Deep Dives”. Prelegent na krajowych i zagranicznych konferencjach dotyczących technologii Microsoft (IT Professional Camp, Microsoft Technology Summit, PowerShell Summit, PowerShell Conference EU).

Wydawnictwo PRESSCOM

ul. Krakowska 29
50-424 Wrocław
71 797 28 46
71 797 28 16