Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Testy

Netgear M4300-96X

Urządzenie M4300-96X ma budowę modularną, dzięki czemu może zapewniać jednoczesną obsługę portów 10GBaseT (również PoE), SFP+ oraz QSFP+. Limitem dla przełącznika jest do 96 portów 10GBaseT i do 24 portów 40G. Pozwala to na wykorzystanie przełącznika tam, gdzie mamy połączenia agregujące (zarówno miedziane, jak i światłowodowe).

Marzec 2018,

Szybka jak laser

Firma HP stale rozszerza swoją ofertę drukarek wyposażonych w innowacyjną technologię PageWide ze stałą głowicą drukującą. Dzięki nim możemy przekonać się, że w biurze sprawdzi się także urządzenie atramentowe oferujące szybkość i jakość porównywalną z możliwościami rozwiązań laserowych.

Marzec 2018, Marcin Lisiecki

Konica Minolta Accurio Print C759

Firma Konica Minolta wprowadziła na rynek cyfrową drukarkę Accurio Print C759 przeznaczoną dla dużych korporacji, administracji oraz placówek edukacyjnych. W nowym urządzeniu czas oczekiwania na pierwszą kolorową kopię został zredukowany do 4,9 s.

Luty 2018,

Jasny i cichy

W dużych i nie w pełni zaciemnionych salach projekcyjnych najlepiej sprawdzi się rzutnik z silną lampą o natężeniu światła wynoszącym minimum 3000 ANSI lumenów. Przetestowany przez nas BenQ MU686 oferuje jeszcze wyższą jasność oraz rozdzielczość WUXGA (Full HD 19:10) w atrakcyjnej cenie.

Luty 2018, Marcin Lisiecki

Trend Micro TippingPoint 8200TX i 8400TX

Firma Trend Micro wprowadziła do oferty dwa nowe urządzenia nadzorujące ruch sieciowy (Next Generation Intrusion Prevention System; NGIPS), które zapobiegają włamaniom do systemu IT. Są to urządzenia należące do rozwiązań typu Threat Protection System, które obsługują ruch sieciowy z szybkością nawet 40 Gb/s.

Styczeń 2018,

Serwer pod kontrolą laptopa

Nie trzeba inwestować w drogie rozwiązania KVM czy IKVM, aby obsługiwać serwer lub inny komputer pozbawiony ekranu i urządzeń wskazujących. Dzięki niewielkim adapterom możemy podłączyć się do takiej maszyny za pomocą interfejsu USB i sterować nią z poziomu dowolnego komputera czy nawet tabletu.

Styczeń 2018, Marcin Lisiecki

HP Spectre 13

Nowa wersja laptopa klasy premium HP Spectre 13 wyposażona została w procesory Intel Core ósmej generacji (do wyboru i5 lub i7). Jak zapewnia producent, akumulator pozwala na 11,5 godziny pracy, a dzięki mechanizmowi HP Fast Charge możemy go naładować od zera do połowy w zaledwie pół godziny.

Grudzień 2017,

Samodzielnie i pod kontrolą

Zapewnienie jak najlepszego dostępu do sieci Wi-Fi to zadanie dla administratora. Dzięki uniwersalnym punktom dostępowym TP-Link CAP1200 z serii Auranet stworzenie szybkiej i łatwej w zarządzaniu sieci bezprzewodowej jest wyjątkowo proste.

Grudzień 2017, Marcin Lisiecki

Epson WorkForce DS-410

Zaawansowany skaner WorkForce DS-410 zapewnia wiele przydatnych funkcji zwiększających wydajność tego urządzenia. Jedną z nich jest wykrywanie pobrania dwóch kartek papieru, dzięki czemu można mieć pewność, że strony oryginału są chronione i że żadna z nich nie zostanie pominięta przy skanowaniu.

Listopad 2017,

Z płyty na macierz

O tym, że we współczesnych instytucjach potrzebny jest wydajny i bezpieczny system przechowywania i udostępniania danych, nie trzeba nikogo przekonywać. Najlepszym rozwiązaniem dla małych i średnich jednostek są obecnie serwery NAS (Network Attached Storage), które dodatkowo oferują wiele ciekawych usług.

Listopad 2017, Marcin Lisiecki