Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Testy

Brama na świat

Każdy urząd potrzebuje infrastruktury do komunikacji głosowej – zarówno wewnątrz jednostki, jak i poza nią. Oprócz zwykłych telefonów analogowych coraz częściej stosuje się cyfrowe centrale PBX (Private Branch Exchange), czyli urządzenia pozwalające na łączność z wykorzystaniem technologii VoIP.

Listopad 2019, Marcin Lisiecki

Optoma ZH406

Kompaktowy projektor ZH406 o rozdzielczości Full HD (1920 × 1080 pikseli) należy do rodziny laserowych urządzeń DuraCore firmy Optoma. Wyświetla obraz o jasności 4500 ANSI lumenów i przekątnej do 300 cali (z odległości 9,3 m). Jak zapewnia producent, projektor sprawdzi się w miejscach, gdzie wymagana jest bezobsługowa, ciągła praca w dowolnej orientacji.

Listopad 2019,

Zatankuj i drukuj

Placówki, w których drukuje się dużo dokumentów, wiedzą, jak kosztowna może być w utrzymaniu drukarka. Wybierają więc droższe w zakupie urządzenia, aby później oszczędzać na ich eksploatacji. Dzięki nowemu produktowi HP możemy mieć w biurze i tanią drukarkę laserową, i tanie wydruki.

Październik 2019, Marcin Lisiecki

Brother TD-4D

Nowa seria kompaktowych drukarek termicznych TD-4D ma umożliwić szybkie drukowanie trwałych etykiet i oznaczeń. Urządzenia charakteryzują się m.in. przeprojektowanym podajnikiem, wydającym etykiety wydrukiem do góry, a nie do dołu, a także wydajniejszym i szybszym modułem drukującym, który nie wymaga chłodzenia.

Październik 2019,

Fujitsu Esprimo G558

Ważący zaledwie 800 g komputer firmy Fujitsu można zamocować na monitorze, pod biurkiem lub na ścianie. Niewielki rozmiar urządzenia nie oznacza gorszej wydajności. Komputer może się pochwalić dobrymi parametrami dzięki zastosowaniu najnowszych procesorów Intela ósmej generacji, możliwości instalowania dysków SSD PCIe w formacie M.2 o pojemności do 1 TB oraz nawet do 32 GB pamięci RAM DDR4.

Wrzesień 2019,

Dodatkowy zapas mocy

Serwerownie, sieci komputerowe czy nawet niewielkie biura warto wyposażyć w urządzenia podtrzymujące zasilanie w razie awarii. UPS-y są jednak często bagatelizowane i traktowane jako niepotrzebny wydatek, ale tylko do czasu, gdy dojdzie do utraty danych lub uszkodzenia sprzętu.

Wrzesień 2019, Marcin Lisiecki

Ochrona całkowita

Zapewnienie silnej ochrony sieci w naszej placówce wcale nie musi oznaczać znacznych wydatków i wdrażania skomplikowanych w obsłudze urządzeń. Dzięki zaporom z linii SonicWall TZ w rozsądnej cenie uzyskamy wysoki poziom bezpieczeństwa i dużą wydajność bez zbędnych kompromisów.

Lipiec - Sierpień 2019, Marcin Lisiecki

Mobilność i styl

Drukarka etykiet samoprzylepnych to urządzenie specjalistyczne, które przyda się w praktycznie każdej instytucji. Za jej pomocą szybko stworzymy trwałe i czytelne naklejki, ułatwiające np. katalogowanie i oznaczanie przedmiotów, co w przyszłości ułatwi nam orientację w zasobach.

Lipiec - Sierpień 2019, Marcin Lisiecki

Sharp MX-6071

Logowanie SSO do usług przechowywania danych w chmurze, funkcja OCR umożliwiająca konwertowanie skanowanych dokumentów do edytowalnych plików MS Office (.pptx, .xlsx, .docx) oraz możliwość podłączania urządzeń mobilnych przy użyciu Wi-Fi, NFC lub kodów QR to tylko niektóre cechy urządzenia wielofunkcyjnego Sharp MX-6071, które mogą wydatnie usprawnić przepływ zadań w urzędzie.

Lipiec - Sierpień 2019,

Poly G7500

Wzrost liczby pracowników zdalnych, popularność biur typu open space i rozproszenie oddziałów firmy czy urzędu to uwarunkowania, które generują popyt na rozwiązania do obsługi wideokonferencji. Twórcy systemu G7500 postawili na zaawansowane funkcje udostępniania materiałów audio i wideo w rozdzielczości 4K, zapewniając użytkownikom przestrzenny dźwięk i wysokiej jakości obraz w salach konferencyjnych.

Lipiec - Sierpień 2019,