Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Testy

HP Spectre 13

Nowa wersja laptopa klasy premium HP Spectre 13 wyposażona została w procesory Intel Core ósmej generacji (do wyboru i5 lub i7). Jak zapewnia producent, akumulator pozwala na 11,5 godziny pracy, a dzięki mechanizmowi HP Fast Charge możemy go naładować od zera do połowy w zaledwie pół godziny.

Grudzień 2017,

Samodzielnie i pod kontrolą

Zapewnienie jak najlepszego dostępu do sieci Wi-Fi to zadanie dla administratora. Dzięki uniwersalnym punktom dostępowym TP-Link CAP1200 z serii Auranet stworzenie szybkiej i łatwej w zarządzaniu sieci bezprzewodowej jest wyjątkowo proste.

Grudzień 2017, Marcin Lisiecki

Epson WorkForce DS-410

Zaawansowany skaner WorkForce DS-410 zapewnia wiele przydatnych funkcji zwiększających wydajność tego urządzenia. Jedną z nich jest wykrywanie pobrania dwóch kartek papieru, dzięki czemu można mieć pewność, że strony oryginału są chronione i że żadna z nich nie zostanie pominięta przy skanowaniu.

Listopad 2017,

Z płyty na macierz

O tym, że we współczesnych instytucjach potrzebny jest wydajny i bezpieczny system przechowywania i udostępniania danych, nie trzeba nikogo przekonywać. Najlepszym rozwiązaniem dla małych i średnich jednostek są obecnie serwery NAS (Network Attached Storage), które dodatkowo oferują wiele ciekawych usług.

Listopad 2017, Marcin Lisiecki

AOC Q2790PQU

Matryca IPS o przekątnej 27 cali, rozdzielczość 2560 × 1440 pikseli, redukcja migotania obrazu, 100-procentowe pokrycie palety barwnej sRGB i ekonomiczny tryb działania, pozwalający zaoszczędzić do 60% energii elektrycznej, to główne cechy nowego monitora z serii 90 firmy AOC.

Październik 2017,

Na trzech pasmach

Aby pokryć zasięgiem sieci bezprzewodowej wszystkie pomieszczenia i lokalizacje urzędu, najczęściej stosujemy wiele tradycyjnych punktów dostępowych lub repeaterów. Gdy z takiego rozwiązania korzysta spora liczba użytkowników, spada ogólna wydajność sieci. Netgear proponuje inne rozwiązanie.

Październik 2017, Marcin Lisiecki

Brother P-touch E110VP

Łatwa w użyciu profesjonalna drukarka etykiet Brother P-touch E110VP skierowana jest do elektryków i instalatorów. Urządzenie charakteryzuje się szybką pracą i wygodną w eksploatacji konstrukcją, oferując możliwość łatwej edycji treści drukowanych na etykietach.

Wrzesień 2017,

Szybki, cichy i niezależny

Ten model skanera pracuje samodzielnie i może przesyłać dokumenty przez sieć lokalną lub na nośnik USB. Przeznaczony jest dla średnich i dużych grup roboczych, a zaprojektowano go tak, aby umożliwić szybkie przetwarzanie wielu różnego typu dokumentów i innych materiałów.

Wrzesień 2017, Marcin Lisiecki

Philips 241B7QUPEB

Aby podłączyć laptop do monitora Philips 241B7QUPEB, wystarczy użyć jednego przewodu USB 3.0. Wyposażony w bardzo wąskie ramki 24-calowy ekran o rozdzielczości Full HD wykorzystuje matrycę IPS o dobrym odzwierciedleniu barw (99% sRGB) i szerokich kątach widzenia.

Sierpień 2017,

Kablem, powietrzem i zbliżeniowo

Współczesna drukarka biurowa oprócz możliwości drukowania przez USB lub sieć lokalną powinna oferować także rozbudowane funkcje współpracy z urządzeniami mobilnymi. Sprawdziliśmy, co w tym zakresie zapewnia urządzenie HP LaserJet Pro M402dw.

Sierpień 2017, Marcin Lisiecki