Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Testy

Zebra ZQ600-HC

Nowe drukarki etykiet z serii ZQ600-HC wyposażone zostały w system operacyjny Link-OS oraz zestaw narzędzi programistycznych Print DNA. Dzięki temu, jak przekonuje producent, zespoły ds. IT w placówkach służby zdrowia mogą zapewnić lepsze zabezpieczenia, łatwiejszą integrację drukarek i uproszczone zarządzanie zdalne.

Wrzesień 2018,

Ustawny i stabilny

Dobry monitor do biura powinien z założenia zapewniać odpowiednią jakość obrazu i oferować nieprzeciętny komfort pracy, i oczywiście mieć przystępną cenę. Sprawdziliśmy, czy takim właśnie produktem jest nowy panel firmy Dell, przeznaczony też do zestawów wielkoekranowych.

Wrzesień 2018, Marcin Lisiecki

Sharp MX-M2630 (mono)

Model MX-M2630 to nowe czarno-białe urządzenie wielofunkcyjne w serii MX, która teraz składa się z jedenastu modeli. Produkt od firmy Sharp wyposażony jest w wiele intuicyjnych, wydajnych funkcji, np. personalizowany interfejs użytkownika, dostępny na ruchomym 7-calowym ekranie dotykowym LCD. Jego głównym atutem jest jednak wspomaganie bezpieczeństwa informacji i dokumentów.

Sierpień 2018,

Cichy i wydajny

Seria TravelMate P259 to biurowo-multimedialne komputery oferowane w wielu wersjach konfiguracyjnych. Od podstawowych, ale wydajnych modeli z procesorami Intel Core i3 po najmocniejsze jednostki Core i7 Caby Lake z zewnętrznymi kartami graficznymi nVidia 940MX i dyskami SSD.

Sierpień 2018, Marcin Lisiecki

HP PageWide MFP P77940dns

W ofercie firmy HP pojawił się kolejny produkt, który został wyposażony w innowacyjną technologię PageWide ze stałą głowicą drukującą. Model HP PageWide MFP P77940dns to urządzenie wielofunkcyjne, zapewniające funkcje druku, kopiowania, skanowania i opcjonalnie – faksowania.

Lipiec 2018,

Tanie przełączanie

Firma TP-Link udowadnia, że nawet zaawansowane przełączniki L2 nie muszą być drogie ani trudne w konfiguracji. Zarządzanie ruchem sieciowym w ekonomicznym modelu T2600G-28TS możliwe jest z wykorzystaniem wiersza poleceń (CLI), sesji telnet, protokołu SNMP oraz przeglądarki internetowej (WWW).

Lipiec 2018, Marcin Lisiecki

Panasonic Toughpad FZ-M1 Intel RealSense

W pełni wzmocniony tablet firmy Panasonic z wbudowaną kamerą Intel RealSense do przetwarzania obrazów 3D w ruchu umożliwia pracownikom mobilnym wykonywanie dokładnych pomiarów trójwymiarowych w terenie i przetwarzanie ich w innych aplikacjach biznesowych. Jak zapewnia producent, tablet sprawdzi się m.in. w służbie zdrowia i policji.

Czerwiec 2018,

Szybki jak błyskawica

Zarówno duże, jak i małe instytucje do sprawnego działania potrzebują wydajnego przepływu informacji. Zapewnia im to obsługa dokumentów w postaci elektronicznej zamiast papierowej. Dlatego szybki skaner dokumentowy jest dziś niezbędnym wyposażeniem każdego biura podawczego.

Czerwiec 2018, Marcin Lisiecki

Transcend StoreJet 25M3 (slim)

Firma Transcend poszerzyła ofertę 2,5-calowych dysków zewnętrznych o nowe modele StoreJet 25M3S i 25M3G o smukłej konstrukcji – ich wymiary to 13 cm długości, 8,1 cm szerokości i zaledwie 1,6 cm grubości. Dostępne warianty pojemnościowe to 1 TB i 2 TB.

Maj 2018,

Zapasowe centrum danych

Barracuda Networks to firma od lat doceniana na rynku rozwiązań dla bezpieczeństwa danych, także w segmencie zintegrowanych systemów do backupu. Jej produkty cechuje prostota obsługi i łatwość wdrażania oraz optymalizacja kosztów związanych z zarządzaniem zasobami.

Maj 2018, Marcin Lisiecki