Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Testy

Cichy profesjonalista

W instytucjach, które przetwarzają cyfrowo wiele dokumentów, niezbędny jest szybki skaner z automatycznym podajnikiem (ADF), zwiększający wydajność prac biurowych. Powinien on także wspierać wiele typów nośników, obsługiwać różne metody łączności i ułatwiać zarządzanie dokumentami.

Czerwiec 2019, Marcin Lisiecki

Casio XJ-S400UN

Technologia Laser&LED pozwala wyświetlać obraz dzięki bezrtęciowemu, hybrydowemu źródłu światła, którym jest niebieski laser i czerwona dioda LED. Zieloną barwę uzyskuje się w wyniku konwersji – dzięki wykorzystaniu fosforu, światła pochodzącego z niebieskiego lasera. Takie właśnie rozwiązanie zastosowano w projektorze XJ-S400UN, który wyświetla obraz w rozdzielczości WUXGA i oferuje jasność na poziomie 4000 ANSI lumenów.

Czerwiec 2019,

OKI C834

Firma OKI promuje urządzenia z nowej serii C800 jako najmniejsze kolorowe drukarki A3 na rynku. Charakteryzują się one energooszczędną technologią utrwalania, która według zapewnień producenta sprawia, że szybko się wybudzają, nagrzewają i wyciszają. Należący do tej serii wydajny model C834 sprawdzi się w aktywnych grupach roboczych.

Maj 2019,

QLED z joystickiem

W zastosowaniach typowo biurowych królują monitory wyposażone w tanie matryce TN. Jeśli jednak wyświetlacz ma pełnić też funkcje bardziej profesjonalne, warto rozważyć zakup urządzenia oferującego szerokie kąty widzenia, lepsze odwzorowanie barw i czerni oraz duży kontrast i jasność.

Maj 2019, Marcin Lisiecki

HP LaserJet M436nda

W rodzinie urządzeń wielofunkcyjnych HP LaserJet pojawiły się trzy nowe modele: M436n, M436dn oraz M436nda. Sprzęt z serii M436 umożliwia drukowanie, skanowanie i kopiowanie w formacie A3, a dzięki przydatnym funkcjom dodatkowym upraszcza codzienną pracę w urzędzie, m.in. pozwalając na szybkie tworzenie kopii dwustronnych dowodów osobistych na jednej stronie.

Kwiecień 2019,

Na długie dystanse

Niezarządzalne switche to wygoda, łatwa instalacja oraz niskie koszty wdrożenia i utrzymania. Nie zawsze są one najlepszym wyborem, jednak w wielu zastosowaniach takie urządzenie sprawdzi się wyśmienicie, szczególnie gdy wyposażono je w wydajny system zasilania Power over Ethernet.

Kwiecień 2019, Marcin Lisiecki

Optoma EH512

Nowy rzutnik firmy Optoma został skonstruowany z myślą o zastosowaniu przede wszystkim w salach konferencyjnych. Wbudowany czytnik dokumentów zwiększa wygodę użytkowania, ponieważ eliminuje konieczność podłączania projektora do zewnętrznego urządzenia. Aby rozpocząć prezentację, wystarczy podpiąć do portu USB pendrive z plikami w formacie PPTX, PDF, DOCX, XLSX czy JPG.

Marzec 2019,

Zapora nowej generacji

Zapewnienie bezpieczeństwa sieci i zasobów na wysokim poziomie już dawno przestało być rozwiązaniem opcjonalnym i dziś jest koniecznością w każdej instytucji. Co jednak wybrać w gąszczu różnych rozwiązań, gdzie wśród najlepszych królują Next-Generation Firewall oraz Unified Threat Management.

Marzec 2019, Marcin Lisiecki

Netgear BR500

Wirtualne sieci prywatne, czyli VPN (virtual private network) zapewniają poufność wrażliwych informacji. BR500 to niewielki router firmy Netgear skierowany zarówno do małych, jak i średnich organizacji, który pozwala na proste konfigurowanie takiej bezpiecznej sieci za pomocą opcji Instant VPN.

Luty 2019,

Stacja prawie kosmiczna

Profesjonalne stacje robocze nie zawsze muszą być duże, ciężkie i głośne. HP swoją serią Z2 udowadnia, że w niewielkiej, kompaktowej i eleganckiej obudowie można ukryć mocne procesory, wydajne karty graficzne, szybką i pojemną pamięć masową oraz cichy układ chłodzenia.

Luty 2019, Marcin Lisiecki