Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Testy

Fujitsu Esprimo G558

Ważący zaledwie 800 g komputer firmy Fujitsu można zamocować na monitorze, pod biurkiem lub na ścianie. Niewielki rozmiar urządzenia nie oznacza gorszej wydajności. Komputer może się pochwalić dobrymi parametrami dzięki zastosowaniu najnowszych procesorów Intela ósmej generacji, możliwości instalowania dysków SSD PCIe w formacie M.2 o pojemności do 1 TB oraz nawet do 32 GB pamięci RAM DDR4.

Wrzesień 2019,

Dodatkowy zapas mocy

Serwerownie, sieci komputerowe czy nawet niewielkie biura warto wyposażyć w urządzenia podtrzymujące zasilanie w razie awarii. UPS-y są jednak często bagatelizowane i traktowane jako niepotrzebny wydatek, ale tylko do czasu, gdy dojdzie do utraty danych lub uszkodzenia sprzętu.

Wrzesień 2019, Marcin Lisiecki

Ochrona całkowita

Zapewnienie silnej ochrony sieci w naszej placówce wcale nie musi oznaczać znacznych wydatków i wdrażania skomplikowanych w obsłudze urządzeń. Dzięki zaporom z linii SonicWall TZ w rozsądnej cenie uzyskamy wysoki poziom bezpieczeństwa i dużą wydajność bez zbędnych kompromisów.

Lipiec - Sierpień 2019, Marcin Lisiecki

Mobilność i styl

Drukarka etykiet samoprzylepnych to urządzenie specjalistyczne, które przyda się w praktycznie każdej instytucji. Za jej pomocą szybko stworzymy trwałe i czytelne naklejki, ułatwiające np. katalogowanie i oznaczanie przedmiotów, co w przyszłości ułatwi nam orientację w zasobach.

Lipiec - Sierpień 2019, Marcin Lisiecki

Sharp MX-6071

Logowanie SSO do usług przechowywania danych w chmurze, funkcja OCR umożliwiająca konwertowanie skanowanych dokumentów do edytowalnych plików MS Office (.pptx, .xlsx, .docx) oraz możliwość podłączania urządzeń mobilnych przy użyciu Wi-Fi, NFC lub kodów QR to tylko niektóre cechy urządzenia wielofunkcyjnego Sharp MX-6071, które mogą wydatnie usprawnić przepływ zadań w urzędzie.

Lipiec - Sierpień 2019,

Poly G7500

Wzrost liczby pracowników zdalnych, popularność biur typu open space i rozproszenie oddziałów firmy czy urzędu to uwarunkowania, które generują popyt na rozwiązania do obsługi wideokonferencji. Twórcy systemu G7500 postawili na zaawansowane funkcje udostępniania materiałów audio i wideo w rozdzielczości 4K, zapewniając użytkownikom przestrzenny dźwięk i wysokiej jakości obraz w salach konferencyjnych.

Lipiec - Sierpień 2019,

Cichy profesjonalista

W instytucjach, które przetwarzają cyfrowo wiele dokumentów, niezbędny jest szybki skaner z automatycznym podajnikiem (ADF), zwiększający wydajność prac biurowych. Powinien on także wspierać wiele typów nośników, obsługiwać różne metody łączności i ułatwiać zarządzanie dokumentami.

Czerwiec 2019, Marcin Lisiecki

Casio XJ-S400UN

Technologia Laser&LED pozwala wyświetlać obraz dzięki bezrtęciowemu, hybrydowemu źródłu światła, którym jest niebieski laser i czerwona dioda LED. Zieloną barwę uzyskuje się w wyniku konwersji – dzięki wykorzystaniu fosforu, światła pochodzącego z niebieskiego lasera. Takie właśnie rozwiązanie zastosowano w projektorze XJ-S400UN, który wyświetla obraz w rozdzielczości WUXGA i oferuje jasność na poziomie 4000 ANSI lumenów.

Czerwiec 2019,

OKI C834

Firma OKI promuje urządzenia z nowej serii C800 jako najmniejsze kolorowe drukarki A3 na rynku. Charakteryzują się one energooszczędną technologią utrwalania, która według zapewnień producenta sprawia, że szybko się wybudzają, nagrzewają i wyciszają. Należący do tej serii wydajny model C834 sprawdzi się w aktywnych grupach roboczych.

Maj 2019,

QLED z joystickiem

W zastosowaniach typowo biurowych królują monitory wyposażone w tanie matryce TN. Jeśli jednak wyświetlacz ma pełnić też funkcje bardziej profesjonalne, warto rozważyć zakup urządzenia oferującego szerokie kąty widzenia, lepsze odwzorowanie barw i czerni oraz duży kontrast i jasność.

Maj 2019, Marcin Lisiecki