Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Testy

Philips 241B7QUPEB

Aby podłączyć laptop do monitora Philips 241B7QUPEB, wystarczy użyć jednego przewodu USB 3.0. Wyposażony w bardzo wąskie ramki 24-calowy ekran o rozdzielczości Full HD wykorzystuje matrycę IPS o dobrym odzwierciedleniu barw (99% sRGB) i szerokich kątach widzenia.

Sierpień 2017,

Kablem, powietrzem i zbliżeniowo

Współczesna drukarka biurowa oprócz możliwości drukowania przez USB lub sieć lokalną powinna oferować także rozbudowane funkcje współpracy z urządzeniami mobilnymi. Sprawdziliśmy, co w tym zakresie zapewnia urządzenie HP LaserJet Pro M402dw.

Sierpień 2017, Marcin Lisiecki

Kingston KC1000 NVMe PCIe SSD

Jak zapewnia firma Kingston, nowy dysk SSD KC1000 NVMe PCIe jest dwa razy szybszy niż dyski SATA oraz ponad 40 razy szybszy niż dysk twardy 7200 RMP. Urządzenie ma zapewniać wzrost wydajności i poprawić komfort pracy z wymagającymi aplikacjami i podczas wykonywania takich operacji, jak edycja wideo w wysokiej rozdzielczości czy wizualizacja danych.

Lipiec 2017,

Licencja na blokowanie

Unified Threat Management (UTM) to kompleksowy sposób na skuteczną ochronę sieci lokalnej. Firewall, antywirus, system obrony przed włamaniem (IPS) czy ochrona antyspamowa to tylko część funkcji tych urządzeń. Sprawdziliśmy, co jeszcze potrafi jedno z nich.

Lipiec 2017, Marcin Lisiecki

HP ZBook 14u G4

Mobilna stacja robocza z potencjałem komputera stacjonarnego HP Z – taki był cel twórców laptopów z serii HP ZBook. Najmniejszym modelem należącym do tej rodziny jest HP ZBook 14u G4. Siódma generacja procesorów Intel znacznie przyśpiesza pracę na zaawansowanych aplikacjach przy jednoczesnym obniżeniu konsumpcji energii.

Czerwiec 2017,

Zarządzalny i stakowalny

Niezastąpionym elementem każdej infrastruktury sieciowej są urządzenia przełączające (switche), od których zależy sprawne przekazywanie pakietów między komputerami, serwerami i innymi urządzeniami. Dobry przełącznik powinien zapewnić odpowiednią wydajność i umożliwiać dalszą rozbudowę sieci.

Czerwiec 2017, Marcin Lisiecki

Dell Wyse 3040

Dell zaprezentował swój najlżejszy, najmniejszy i najbardziej energooszczędny model terminala typu thin client. Wyse 3040 to jedyny na rynku model klasy podstawowej z czterordzeniowym procesorem x86 Intela, który ponadto oferuje wiele opcji łączności oraz dwa systemy operacyjne do wyboru: ThinOS lub ThinLinux.

Maj 2017,

Działa, nawet jeśli się zepsuje

Bezpieczeństwo danych to dziś priorytet w przypadku każdej jednostki. Średnie i duże instytucje, które gromadzą i przetwarzają olbrzymie ilości informacji, powinny postawić na wyspecjalizowany sprzęt klasy Enterprise, zapewniający dużą pojemność i wydajność oraz bezkompromisową niezawodność. Sprawdzamy, czy nowy serwer QNAP ma te cechy.

Maj 2017, Marcin Lisiecki

Fujitsu fi-7700

Do sprzedaży trafiły dwa nowe skanery dokumentowe Fujitsu – fi-7700 i fi-7600. Urządzenia zostały zaprojektowane z myślą o procesach cyfrowej transformacji. Przyglądamy się możliwościom modelu fi-7700, który pozwala na skanowanie wielu różnych rodzajów dokumentów, takich jak cienki papier, karty plastikowe, książki, czasopisma, koperty i długostronicowe dokumenty.

Kwiecień 2017,

Kompakt do rozbudowy

Biuro bez drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego nie może dziś funkcjonować. Posiadanie szybkiej, niezawodnej i taniej w eksploatacji drukarki gwarantuje sprawną i wydajną pracę każdej instytucji. Sprawdzamy, czy najnowsze urządzenie Canona ma te wszystkie cechy.

Kwiecień 2017, Marcin Lisiecki