Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Testy

AOC E1

22E1D, 22E1Q, 24E1Q oraz 27E1H to cztery nowe modele monitorów biznesowych firmy AOC, które należą do serii E1. Są to przystępne cenowo modele, zaprojektowane z myślą o zastosowaniu w małych i średnich organizacjach. Każdy z nich wyświetla obraz w rozdzielczości 1920 × 1080.

Grudzień 2018,

Dostęp dla mas

Firma Ubiquiti, jeszcze do niedawna mało znany w Europie producent rozwiązań sieciowych, wprowadziła do sprzedaży punkt dostępowy, który może się pochwalić największą pojemnością na świecie. Jest to następca cenionych również na naszym rynku modeli UAP-AC-PRO oraz UAP-AC-HD.

Grudzień 2018, Marcin Lisiecki

Panasonic EQ1

Seria wyświetlaczy 4K z serii EQ1 obejmuje sześć nowych modeli o przekątnych od 43 do 86 cali. Urządzenia mogą być instalowane poziomo lub pionowo, a każde z nich zapewnia jasność na poziomie 350 cd/m², co pozwala na ich instalowanie w jasnych salach konferencyjnych i wykładowych.

Listopad 2018,

Mały, jasny i automatyczny

Niewielkie projektory kojarzą się na ogół z mało zaawansowanymi urządzeniami wyposażonymi w niezbyt jasne diody LED jako źródło światła. Firma Epson pokazała jednak, że można stworzyć ultramobilny rzutnik przeznaczony do profesjonalnych zastosowań w segmencie biznesowym.

Listopad 2018, Marcin Lisiecki

Zyxel NWA1302-AC

Nowe urządzenie firmy Zyxel Communications ma wbudowany punkt dostępowy oraz przełącznik gigabitowy z PoE, który może zasilać np. urządzenia VoIP. Sprzęt nie wymaga stosowania dodatkowego przełącznika sieciowego, a jego instalacja jest łatwa i możliwa w dowolnym miejscu: na ścianie, suficie lub pod biurkiem.

Październik 2018,

Odbierze e-maila i połączy się z chmurą

Tak zwane kombajny, czyli urządzenia zawierające w jednej obudowie kopiarkę, drukarkę, skaner, a czasem nawet faks, są bardzo funkcjonalne. Zajmują przy tym niewielką przestrzeń, a gdy zostaną wzbogacone o usługi sieciowe, to praca z nimi może być samą przyjemnością.

Październik 2018, Marcin Lisiecki

Zebra ZQ600-HC

Nowe drukarki etykiet z serii ZQ600-HC wyposażone zostały w system operacyjny Link-OS oraz zestaw narzędzi programistycznych Print DNA. Dzięki temu, jak przekonuje producent, zespoły ds. IT w placówkach służby zdrowia mogą zapewnić lepsze zabezpieczenia, łatwiejszą integrację drukarek i uproszczone zarządzanie zdalne.

Wrzesień 2018,

Ustawny i stabilny

Dobry monitor do biura powinien z założenia zapewniać odpowiednią jakość obrazu i oferować nieprzeciętny komfort pracy, i oczywiście mieć przystępną cenę. Sprawdziliśmy, czy takim właśnie produktem jest nowy panel firmy Dell, przeznaczony też do zestawów wielkoekranowych.

Wrzesień 2018, Marcin Lisiecki

Sharp MX-M2630 (mono)

Model MX-M2630 to nowe czarno-białe urządzenie wielofunkcyjne w serii MX, która teraz składa się z jedenastu modeli. Produkt od firmy Sharp wyposażony jest w wiele intuicyjnych, wydajnych funkcji, np. personalizowany interfejs użytkownika, dostępny na ruchomym 7-calowym ekranie dotykowym LCD. Jego głównym atutem jest jednak wspomaganie bezpieczeństwa informacji i dokumentów.

Sierpień 2018,

Cichy i wydajny

Seria TravelMate P259 to biurowo-multimedialne komputery oferowane w wielu wersjach konfiguracyjnych. Od podstawowych, ale wydajnych modeli z procesorami Intel Core i3 po najmocniejsze jednostki Core i7 Caby Lake z zewnętrznymi kartami graficznymi nVidia 940MX i dyskami SSD.

Sierpień 2018, Marcin Lisiecki