Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Testy

HP PageWide MFP P77940dns

W ofercie firmy HP pojawił się kolejny produkt, który został wyposażony w innowacyjną technologię PageWide ze stałą głowicą drukującą. Model HP PageWide MFP P77940dns to urządzenie wielofunkcyjne, zapewniające funkcje druku, kopiowania, skanowania i opcjonalnie – faksowania.

Lipiec 2018,

Tanie przełączanie

Firma TP-Link udowadnia, że nawet zaawansowane przełączniki L2 nie muszą być drogie ani trudne w konfiguracji. Zarządzanie ruchem sieciowym w ekonomicznym modelu T2600G-28TS możliwe jest z wykorzystaniem wiersza poleceń (CLI), sesji telnet, protokołu SNMP oraz przeglądarki internetowej (WWW).

Lipiec 2018, Marcin Lisiecki

Panasonic Toughpad FZ-M1 Intel RealSense

W pełni wzmocniony tablet firmy Panasonic z wbudowaną kamerą Intel RealSense do przetwarzania obrazów 3D w ruchu umożliwia pracownikom mobilnym wykonywanie dokładnych pomiarów trójwymiarowych w terenie i przetwarzanie ich w innych aplikacjach biznesowych. Jak zapewnia producent, tablet sprawdzi się m.in. w służbie zdrowia i policji.

Czerwiec 2018,

Szybki jak błyskawica

Zarówno duże, jak i małe instytucje do sprawnego działania potrzebują wydajnego przepływu informacji. Zapewnia im to obsługa dokumentów w postaci elektronicznej zamiast papierowej. Dlatego szybki skaner dokumentowy jest dziś niezbędnym wyposażeniem każdego biura podawczego.

Czerwiec 2018, Marcin Lisiecki

Transcend StoreJet 25M3 (slim)

Firma Transcend poszerzyła ofertę 2,5-calowych dysków zewnętrznych o nowe modele StoreJet 25M3S i 25M3G o smukłej konstrukcji – ich wymiary to 13 cm długości, 8,1 cm szerokości i zaledwie 1,6 cm grubości. Dostępne warianty pojemnościowe to 1 TB i 2 TB.

Maj 2018,

Zapasowe centrum danych

Barracuda Networks to firma od lat doceniana na rynku rozwiązań dla bezpieczeństwa danych, także w segmencie zintegrowanych systemów do backupu. Jej produkty cechuje prostota obsługi i łatwość wdrażania oraz optymalizacja kosztów związanych z zarządzaniem zasobami.

Maj 2018, Marcin Lisiecki

Philips 276E9QJAB

Debiutujące na rynku monitory z serii E9 wyposażono w matrycę IPS o poszerzonym gamucie (przestrzeni barw). Ekran o przekątnej 27 cali i rozdzielczości Full HD wykorzystuje technologię Philips Ultra Wide-Color. Flagowym modelem nowej serii E9 jest monitor 276E9QJAB.

Kwiecień 2018,

Telekonferencja doskonała

Pod koniec 2017 r. firma Polycom, producent urządzeń biurowych ułatwiających codzienną komunikację, przedstawiła dwa nowe modele telefonów konferencyjnych o charakterystycznej, trójramiennej konstrukcji. Oba są bardzo funkcjonalne i oferują niezrównaną jakość dźwięku.

Kwiecień 2018, Marcin Lisiecki

Netgear M4300-96X

Urządzenie M4300-96X ma budowę modularną, dzięki czemu może zapewniać jednoczesną obsługę portów 10GBaseT (również PoE), SFP+ oraz QSFP+. Limitem dla przełącznika jest do 96 portów 10GBaseT i do 24 portów 40G. Pozwala to na wykorzystanie przełącznika tam, gdzie mamy połączenia agregujące (zarówno miedziane, jak i światłowodowe).

Marzec 2018,

Szybka jak laser

Firma HP stale rozszerza swoją ofertę drukarek wyposażonych w innowacyjną technologię PageWide ze stałą głowicą drukującą. Dzięki nim możemy przekonać się, że w biurze sprawdzi się także urządzenie atramentowe oferujące szybkość i jakość porównywalną z możliwościami rozwiązań laserowych.

Marzec 2018, Marcin Lisiecki