Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Testy

Optoma EH512

Nowy rzutnik firmy Optoma został skonstruowany z myślą o zastosowaniu przede wszystkim w salach konferencyjnych. Wbudowany czytnik dokumentów zwiększa wygodę użytkowania, ponieważ eliminuje konieczność podłączania projektora do zewnętrznego urządzenia. Aby rozpocząć prezentację, wystarczy podpiąć do portu USB pendrive z plikami w formacie PPTX, PDF, DOCX, XLSX czy JPG.

Marzec 2019,

Zapora nowej generacji

Zapewnienie bezpieczeństwa sieci i zasobów na wysokim poziomie już dawno przestało być rozwiązaniem opcjonalnym i dziś jest koniecznością w każdej instytucji. Co jednak wybrać w gąszczu różnych rozwiązań, gdzie wśród najlepszych królują Next-Generation Firewall oraz Unified Threat Management.

Marzec 2019, Marcin Lisiecki

Netgear BR500

Wirtualne sieci prywatne, czyli VPN (virtual private network) zapewniają poufność wrażliwych informacji. BR500 to niewielki router firmy Netgear skierowany zarówno do małych, jak i średnich organizacji, który pozwala na proste konfigurowanie takiej bezpiecznej sieci za pomocą opcji Instant VPN.

Luty 2019,

Stacja prawie kosmiczna

Profesjonalne stacje robocze nie zawsze muszą być duże, ciężkie i głośne. HP swoją serią Z2 udowadnia, że w niewielkiej, kompaktowej i eleganckiej obudowie można ukryć mocne procesory, wydajne karty graficzne, szybką i pojemną pamięć masową oraz cichy układ chłodzenia.

Luty 2019, Marcin Lisiecki

Panasonic KX-NT600

Modele KX-NT680 oraz KX-NT630 należą do nowej serii telefonów IP firmy Panasonic – KX-NT600. Aparaty charakteryzują się łatwą obsługą: ekran LCD o rozdzielczości 480 × 272 wyświetla ostre i szczegółowe obrazy, a łatwe do zrozumienia ikony pozwalają natychmiast zapoznać się ze wszystkimi przekazywanymi informacjami.

Styczeń 2019,

Wydajny i skalowalny

Dziś biurowy, scentralizowany system lokalnego gromadzenia i udostępniania danych to wręcz konieczność. W wielu instytucjach nadal powszechne jest mozolne przenoszenie danych na pendrive’ach i dyskach USB, ale tam, gdzie pojawi się serwer NAS, komfort i wydajność pracy stają się znacznie wyższe.

Styczeń 2019, Marcin Lisiecki

AOC E1

22E1D, 22E1Q, 24E1Q oraz 27E1H to cztery nowe modele monitorów biznesowych firmy AOC, które należą do serii E1. Są to przystępne cenowo modele, zaprojektowane z myślą o zastosowaniu w małych i średnich organizacjach. Każdy z nich wyświetla obraz w rozdzielczości 1920 × 1080.

Grudzień 2018,

Dostęp dla mas

Firma Ubiquiti, jeszcze do niedawna mało znany w Europie producent rozwiązań sieciowych, wprowadziła do sprzedaży punkt dostępowy, który może się pochwalić największą pojemnością na świecie. Jest to następca cenionych również na naszym rynku modeli UAP-AC-PRO oraz UAP-AC-HD.

Grudzień 2018, Marcin Lisiecki

Panasonic EQ1

Seria wyświetlaczy 4K z serii EQ1 obejmuje sześć nowych modeli o przekątnych od 43 do 86 cali. Urządzenia mogą być instalowane poziomo lub pionowo, a każde z nich zapewnia jasność na poziomie 350 cd/m², co pozwala na ich instalowanie w jasnych salach konferencyjnych i wykładowych.

Listopad 2018,

Mały, jasny i automatyczny

Niewielkie projektory kojarzą się na ogół z mało zaawansowanymi urządzeniami wyposażonymi w niezbyt jasne diody LED jako źródło światła. Firma Epson pokazała jednak, że można stworzyć ultramobilny rzutnik przeznaczony do profesjonalnych zastosowań w segmencie biznesowym.

Listopad 2018, Marcin Lisiecki