Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Testy

Transcend StoreJet 25M3 (slim)

Firma Transcend poszerzyła ofertę 2,5-calowych dysków zewnętrznych o nowe modele StoreJet 25M3S i 25M3G o smukłej konstrukcji – ich wymiary to 13 cm długości, 8,1 cm szerokości i zaledwie 1,6 cm grubości. Dostępne warianty pojemnościowe to 1 TB i 2 TB.

Maj 2018,

Zapasowe centrum danych

Barracuda Networks to firma od lat doceniana na rynku rozwiązań dla bezpieczeństwa danych, także w segmencie zintegrowanych systemów do backupu. Jej produkty cechuje prostota obsługi i łatwość wdrażania oraz optymalizacja kosztów związanych z zarządzaniem zasobami.

Maj 2018, Marcin Lisiecki

Philips 276E9QJAB

Debiutujące na rynku monitory z serii E9 wyposażono w matrycę IPS o poszerzonym gamucie (przestrzeni barw). Ekran o przekątnej 27 cali i rozdzielczości Full HD wykorzystuje technologię Philips Ultra Wide-Color. Flagowym modelem nowej serii E9 jest monitor 276E9QJAB.

Kwiecień 2018,

Telekonferencja doskonała

Pod koniec 2017 r. firma Polycom, producent urządzeń biurowych ułatwiających codzienną komunikację, przedstawiła dwa nowe modele telefonów konferencyjnych o charakterystycznej, trójramiennej konstrukcji. Oba są bardzo funkcjonalne i oferują niezrównaną jakość dźwięku.

Kwiecień 2018, Marcin Lisiecki

Netgear M4300-96X

Urządzenie M4300-96X ma budowę modularną, dzięki czemu może zapewniać jednoczesną obsługę portów 10GBaseT (również PoE), SFP+ oraz QSFP+. Limitem dla przełącznika jest do 96 portów 10GBaseT i do 24 portów 40G. Pozwala to na wykorzystanie przełącznika tam, gdzie mamy połączenia agregujące (zarówno miedziane, jak i światłowodowe).

Marzec 2018,

Szybka jak laser

Firma HP stale rozszerza swoją ofertę drukarek wyposażonych w innowacyjną technologię PageWide ze stałą głowicą drukującą. Dzięki nim możemy przekonać się, że w biurze sprawdzi się także urządzenie atramentowe oferujące szybkość i jakość porównywalną z możliwościami rozwiązań laserowych.

Marzec 2018, Marcin Lisiecki

Konica Minolta Accurio Print C759

Firma Konica Minolta wprowadziła na rynek cyfrową drukarkę Accurio Print C759 przeznaczoną dla dużych korporacji, administracji oraz placówek edukacyjnych. W nowym urządzeniu czas oczekiwania na pierwszą kolorową kopię został zredukowany do 4,9 s.

Luty 2018,

Jasny i cichy

W dużych i nie w pełni zaciemnionych salach projekcyjnych najlepiej sprawdzi się rzutnik z silną lampą o natężeniu światła wynoszącym minimum 3000 ANSI lumenów. Przetestowany przez nas BenQ MU686 oferuje jeszcze wyższą jasność oraz rozdzielczość WUXGA (Full HD 19:10) w atrakcyjnej cenie.

Luty 2018, Marcin Lisiecki

Trend Micro TippingPoint 8200TX i 8400TX

Firma Trend Micro wprowadziła do oferty dwa nowe urządzenia nadzorujące ruch sieciowy (Next Generation Intrusion Prevention System; NGIPS), które zapobiegają włamaniom do systemu IT. Są to urządzenia należące do rozwiązań typu Threat Protection System, które obsługują ruch sieciowy z szybkością nawet 40 Gb/s.

Styczeń 2018,

Serwer pod kontrolą laptopa

Nie trzeba inwestować w drogie rozwiązania KVM czy IKVM, aby obsługiwać serwer lub inny komputer pozbawiony ekranu i urządzeń wskazujących. Dzięki niewielkim adapterom możemy podłączyć się do takiej maszyny za pomocą interfejsu USB i sterować nią z poziomu dowolnego komputera czy nawet tabletu.

Styczeń 2018, Marcin Lisiecki