Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Rybryka

III Forum Zarządzania Dokumentacją w Urzędzie

Forum Zarządzania Dokumentacją w Urzędzie to ogólnopolska konferencja dla osób odpowiedzialnych za organizację pracy, czynności kancelaryjne, obieg informacji, kompletowanie akt spraw i ich archiwizację oraz za obsługę korespondencji w jednostkach publicznych. Tematem wiodącym spotkania było dokumentowanie spraw z wykorzystaniem systemu informatycznego oraz dobre praktyki w zakresie obsługi korespondencji i postępowania z naturalnym dokumentem elektronicznym.

Grudzień 2019,

Digitalizacja w punktach kancelaryjnych

Administracja korespondencji to często godziny żmudnego przygotowywania pism do zeskanowania. Główne wyzwania procesu to: różne formaty dokumentów, ich grubość czy słaba jakość. Doradcy IT polecają urządzenia wielofunkcyjne jako najlepsze i usprawniające rejestrację pism przychodzących. Czy tak jest w rzeczywistości?

Październik 2019, Adwertorial

EDGE COMPUTING. Wyzwanie dla niezawodności przetwarzania danych

Choć przetwarzanie w chmurze publicznej jest dziś powszechnym działaniem przedsiębiorstw, użytkownikom może być trudno podjąć decyzję o rezygnacji z własnej infrastruktury. Istnieje też wiele obszarów, w których szybkość, czyli kluczowe dla przetwarzania kryterium, to element decydujący o wyborze właściwych dla firmy urządzeń i oprogramowania. Dlatego najnowszym trendem, szybko zyskującym na popularności, staje się dziś edge computing – przetwarzanie brzegowe.

Listopad 2018, Adwertorial

Konwent Informatyków Polski Wschodniej - relacja

Konwent Informatyków Polski Wschodniej to konferencja, która skupiła osoby kierujące działami IT z administracji publicznej z województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego oraz podkarpackiego. Dwudniowe spotkanie miało na celu prezentację dobrych praktyk w zakresie IT w urzędach, wymianę doświadczeń, a także promocję najlepszych rozwiązań informatycznych w instytucjach publicznych.

Listopad 2018,

III OGÓLNOPOLSKI KONWENT INFORMATYKÓW - RELACJA

Spotkanie odbyło się w dniach 7–8 czerwca br. w Augustowie. Wzięło w nim udział ponad 130 uczestników z całej Polski. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji: Justyna Duszyńska, zastępca dyrektora Biura Analiz i Projektów Strategicznych, oraz dr Maciej Kawecki, dyrektor Departamentu Zarządzania Danymi, odpowiedzialny w resorcie m.in. za reformę ochrony danych osobowych.

Lipiec 2018, Jacek Orłowski

Urządzenia drukujące zgodne z RODO

Kwiecień 2018, Adwertorial

Forum Zarządzania Dokumentacją w Urzędzie, 11–13 grudnia 2017 r., Ciechocinek - relacja

Forum Zarządzania Dokumentacją w Urzędzie to ogólnopolska konferencja dla osób odpowiedzialnych za organizację pracy, czynności kancelaryjne, obieg informacji, kompletowanie akt spraw i obsługę korespondencji w jednostkach publicznych. Tematyka spotkania związana była zarówno z tradycyjnym, jak i elektronicznym sposobem dokumentowania spraw w urzędzie oraz dobrymi praktykami obsługi korespondencji i postępowania z naturalnym dokumentem elektronicznym.

Styczeń 2018, JOR

II Ogólnopolski Konwent Informatyków

Spotkanie odbyło się w dniach 25–26 maja br. w Suchedniowie. Wzięło w nim udział blisko 150 uczestników z całej Polski. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji: Daniel Bachan, Główny Architekt w Ministerstwie Cyfryzacji odpowiedzialny za opracowanie Architektury Informacyjnej Państwa, oraz Kazimierz Schmidt, lider strumienia „eSkrzynka i eDoręczenie”.

Czerwiec 2017, Jacek Orłowski

Wspólny głos środowiska informatyków administracji publicznej

Organizowane przez redakcję „IT w Administracji” konwenty informatyków wpisały się na stałe w ka­lendarz wydarzeń, w których chętnie biorą udział przedstawiciele działów IT sektora publicznego. Konwenty są nie tylko doskonałą okazją do zapoznania się z naj­nowszymi rozwiązaniami technicznymi i dobrymi praktykami w zakresie cyfryzacji urzędów, lecz także dają sposobność do wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów. Podczas trzech wiosennych konwentów wybrzmiał też wspólny głos środowiska informatyków.

Maj 2017, Jacek Orłowski