Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Temat numeru

Produkt Roku 2018 - serwery

Grudzień 2018,

Produkt Roku 2018

Tradycyjnie na koniec roku przedstawiamy ranking najlepszych produktów dla podmiotów publicznych. Doradzanie w zakresie doboru sprzętu i oprogramowania, a także prezentowanie innowacyjnych usług informatycznych w urzędach to jedno z zadań, jakie realizuje „IT w Administracji”.

Grudzień 2018, Eryk Chilmon

Model aplikacyjny i chmurowy EZD RP

Wytworzenie systemu, który posłuży całej administracji publicznej, to spore wyzwanie. Kluczem do sukcesu będzie jakość, funkcjonalność i użyteczność aplikacji. Już w tych aspektach ukrytych jest wiele zagadnień stricte technicznych.

Listopad 2018, Sławomir Zych

Jak stworzyć nowoczesny system do zarządzania dokumentacją

Podnoszenie awansu cyfrowego urzędów wiąże się z optymalizacją i elektronizacją procedur wewnętrznych. Wprowadzenie EZD wymaga szeregu prac przygotowawczych, ale też narzędzia teleinformatycznego, pozwalającego na skuteczną i pełną cyfryzację.

Listopad 2018, Magdalena Sawicka

EZD RP w administracji – nowy początek

Trwają prace nad nowym systemem elektronicznego zarządzania dokumentacją dla administracji. EZD RP to przedsięwzięcie bazujące na wartościach EZD PUW, czyli idei budowy i rozwoju darmowego narzędzia na potrzeby polskich urzędów.

Listopad 2018, Mariusz Madejczyk

Wdrażanie audiodeskrypcji i napisów w multimediach

Program Dostępność Plus ustanawia obowiązek uczynienia stron i aplikacji administracji publicznej dostępnymi dla osób niepełnosprawnych. Oznacza to m.in. opatrzenie zamieszczanych w internecie materiałów wideo audiodeskrypcją czy napisami.

Październik 2018, Paweł Masarczyk

Stan dostępności cyfrowej administracji publicznej

Fundacja Widzialni po raz piąty przygotowała raport oceniający poziom dostępności stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne. Wyniki wskazują na niski wzrost dostępności – ponad połowa stron WWW jest niedostępna.

Październik 2018, Justyna Anna Błaszczak