Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Temat numeru

Audyt wdrożenia systemu klasy EZD

Nieodłącznym elementem pracy urzędnika jest dokument. To główne źródło informacji, dające podstawę wykonywania zadań, podejmowania decyzji i rozliczalności pracy. Stąd też sprawny obieg dokumentów wpływa na efektywność działania organizacji.

Luty 2019, Katarzyna Lenczyk-Woroniecka

Co wykazała kontrola bezpieczeństwa w samorządach

Zasoby elektroniczne w gminach, powiatach i ośrodkach pomocy społecznej nie są należycie chronione. Taką diagnozę stawia Najwyższa Izba Kontroli, wskazując przy tym na przyczyny marginalizowania zagadnień bezpieczeństwa w samorządach.

Luty 2019, Jacek Orłowski

Wdrożenie przeglądarkowego systemu poczty elektronicznej

Instalacja i konfiguracja systemów Roundcube oraz RainLoop Webmail jest łatwa, a ich funkcje można rozbudować za pomocą wtyczek. Stanowią doskonałą alternatywę dla systemów webmail udostępnianych przez usługodawców hostingowych.

Styczeń 2019, Kamil Folga

Przegląd rozwiązań webmail

Obecnie aktywnie rozwijanych jest co najmniej kilkanaście projektów webmail. Co ciekawe, wiele tego typu rozwiązań uzyskało już status historycznych, ponieważ zakończyło się ich wsparcie, ale mimo wszystko nadal są wykorzystywane przez użytkowników.

Styczeń 2019, Kamil Folga

Webmail jako system obsługi poczty

Nowoczesne systemy webmail to nowy trend, który rozprzestrzenia się wraz z rozwojem chmury prywatnej i publicznej. Mogą stanowić lepszą alternatywę dla oprogramowania pocztowego instalowanego na komputerze.

Styczeń 2019, Kamil Folga