Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Testy

Zyxel NWA1302-AC

Nowe urządzenie firmy Zyxel Communications ma wbudowany punkt dostępowy oraz przełącznik gigabitowy z PoE, który może zasilać np. urządzenia VoIP. Sprzęt nie wymaga stosowania dodatkowego przełącznika sieciowego, a jego instalacja jest łatwa i możliwa w dowolnym miejscu: na ścianie, suficie lub pod biurkiem.

Październik 2018,

Odbierze e-maila i połączy się z chmurą

Tak zwane kombajny, czyli urządzenia zawierające w jednej obudowie kopiarkę, drukarkę, skaner, a czasem nawet faks, są bardzo funkcjonalne. Zajmują przy tym niewielką przestrzeń, a gdy zostaną wzbogacone o usługi sieciowe, to praca z nimi może być samą przyjemnością.

Październik 2018, Marcin Lisiecki

Zebra ZQ600-HC

Nowe drukarki etykiet z serii ZQ600-HC wyposażone zostały w system operacyjny Link-OS oraz zestaw narzędzi programistycznych Print DNA. Dzięki temu, jak przekonuje producent, zespoły ds. IT w placówkach służby zdrowia mogą zapewnić lepsze zabezpieczenia, łatwiejszą integrację drukarek i uproszczone zarządzanie zdalne.

Wrzesień 2018,

Ustawny i stabilny

Dobry monitor do biura powinien z założenia zapewniać odpowiednią jakość obrazu i oferować nieprzeciętny komfort pracy, i oczywiście mieć przystępną cenę. Sprawdziliśmy, czy takim właśnie produktem jest nowy panel firmy Dell, przeznaczony też do zestawów wielkoekranowych.

Wrzesień 2018, Marcin Lisiecki

Sharp MX-M2630 (mono)

Model MX-M2630 to nowe czarno-białe urządzenie wielofunkcyjne w serii MX, która teraz składa się z jedenastu modeli. Produkt od firmy Sharp wyposażony jest w wiele intuicyjnych, wydajnych funkcji, np. personalizowany interfejs użytkownika, dostępny na ruchomym 7-calowym ekranie dotykowym LCD. Jego głównym atutem jest jednak wspomaganie bezpieczeństwa informacji i dokumentów.

Sierpień 2018,

Cichy i wydajny

Seria TravelMate P259 to biurowo-multimedialne komputery oferowane w wielu wersjach konfiguracyjnych. Od podstawowych, ale wydajnych modeli z procesorami Intel Core i3 po najmocniejsze jednostki Core i7 Caby Lake z zewnętrznymi kartami graficznymi nVidia 940MX i dyskami SSD.

Sierpień 2018, Marcin Lisiecki

HP PageWide MFP P77940dns

W ofercie firmy HP pojawił się kolejny produkt, który został wyposażony w innowacyjną technologię PageWide ze stałą głowicą drukującą. Model HP PageWide MFP P77940dns to urządzenie wielofunkcyjne, zapewniające funkcje druku, kopiowania, skanowania i opcjonalnie – faksowania.

Lipiec 2018,

Tanie przełączanie

Firma TP-Link udowadnia, że nawet zaawansowane przełączniki L2 nie muszą być drogie ani trudne w konfiguracji. Zarządzanie ruchem sieciowym w ekonomicznym modelu T2600G-28TS możliwe jest z wykorzystaniem wiersza poleceń (CLI), sesji telnet, protokołu SNMP oraz przeglądarki internetowej (WWW).

Lipiec 2018, Marcin Lisiecki

Panasonic Toughpad FZ-M1 Intel RealSense

W pełni wzmocniony tablet firmy Panasonic z wbudowaną kamerą Intel RealSense do przetwarzania obrazów 3D w ruchu umożliwia pracownikom mobilnym wykonywanie dokładnych pomiarów trójwymiarowych w terenie i przetwarzanie ich w innych aplikacjach biznesowych. Jak zapewnia producent, tablet sprawdzi się m.in. w służbie zdrowia i policji.

Czerwiec 2018,

Szybki jak błyskawica

Zarówno duże, jak i małe instytucje do sprawnego działania potrzebują wydajnego przepływu informacji. Zapewnia im to obsługa dokumentów w postaci elektronicznej zamiast papierowej. Dlatego szybki skaner dokumentowy jest dziś niezbędnym wyposażeniem każdego biura podawczego.

Czerwiec 2018, Marcin Lisiecki