Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Testy

Konica Minolta Accurio Print C759

Firma Konica Minolta wprowadziła na rynek cyfrową drukarkę Accurio Print C759 przeznaczoną dla dużych korporacji, administracji oraz placówek edukacyjnych. W nowym urządzeniu czas oczekiwania na pierwszą kolorową kopię został zredukowany do 4,9 s.

Luty 2018,

Jasny i cichy

W dużych i nie w pełni zaciemnionych salach projekcyjnych najlepiej sprawdzi się rzutnik z silną lampą o natężeniu światła wynoszącym minimum 3000 ANSI lumenów. Przetestowany przez nas BenQ MU686 oferuje jeszcze wyższą jasność oraz rozdzielczość WUXGA (Full HD 19:10) w atrakcyjnej cenie.

Luty 2018, Marcin Lisiecki

Trend Micro TippingPoint 8200TX i 8400TX

Firma Trend Micro wprowadziła do oferty dwa nowe urządzenia nadzorujące ruch sieciowy (Next Generation Intrusion Prevention System; NGIPS), które zapobiegają włamaniom do systemu IT. Są to urządzenia należące do rozwiązań typu Threat Protection System, które obsługują ruch sieciowy z szybkością nawet 40 Gb/s.

Styczeń 2018,

Serwer pod kontrolą laptopa

Nie trzeba inwestować w drogie rozwiązania KVM czy IKVM, aby obsługiwać serwer lub inny komputer pozbawiony ekranu i urządzeń wskazujących. Dzięki niewielkim adapterom możemy podłączyć się do takiej maszyny za pomocą interfejsu USB i sterować nią z poziomu dowolnego komputera czy nawet tabletu.

Styczeń 2018, Marcin Lisiecki

HP Spectre 13

Nowa wersja laptopa klasy premium HP Spectre 13 wyposażona została w procesory Intel Core ósmej generacji (do wyboru i5 lub i7). Jak zapewnia producent, akumulator pozwala na 11,5 godziny pracy, a dzięki mechanizmowi HP Fast Charge możemy go naładować od zera do połowy w zaledwie pół godziny.

Grudzień 2017,

Samodzielnie i pod kontrolą

Zapewnienie jak najlepszego dostępu do sieci Wi-Fi to zadanie dla administratora. Dzięki uniwersalnym punktom dostępowym TP-Link CAP1200 z serii Auranet stworzenie szybkiej i łatwej w zarządzaniu sieci bezprzewodowej jest wyjątkowo proste.

Grudzień 2017, Marcin Lisiecki

Epson WorkForce DS-410

Zaawansowany skaner WorkForce DS-410 zapewnia wiele przydatnych funkcji zwiększających wydajność tego urządzenia. Jedną z nich jest wykrywanie pobrania dwóch kartek papieru, dzięki czemu można mieć pewność, że strony oryginału są chronione i że żadna z nich nie zostanie pominięta przy skanowaniu.

Listopad 2017,

Z płyty na macierz

O tym, że we współczesnych instytucjach potrzebny jest wydajny i bezpieczny system przechowywania i udostępniania danych, nie trzeba nikogo przekonywać. Najlepszym rozwiązaniem dla małych i średnich jednostek są obecnie serwery NAS (Network Attached Storage), które dodatkowo oferują wiele ciekawych usług.

Listopad 2017, Marcin Lisiecki

AOC Q2790PQU

Matryca IPS o przekątnej 27 cali, rozdzielczość 2560 × 1440 pikseli, redukcja migotania obrazu, 100-procentowe pokrycie palety barwnej sRGB i ekonomiczny tryb działania, pozwalający zaoszczędzić do 60% energii elektrycznej, to główne cechy nowego monitora z serii 90 firmy AOC.

Październik 2017,

Na trzech pasmach

Aby pokryć zasięgiem sieci bezprzewodowej wszystkie pomieszczenia i lokalizacje urzędu, najczęściej stosujemy wiele tradycyjnych punktów dostępowych lub repeaterów. Gdy z takiego rozwiązania korzysta spora liczba użytkowników, spada ogólna wydajność sieci. Netgear proponuje inne rozwiązanie.

Październik 2017, Marcin Lisiecki