Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Testy

Ochrona całkowita

Zapewnienie silnej ochrony sieci w naszej placówce wcale nie musi oznaczać znacznych wydatków i wdrażania skomplikowanych w obsłudze urządzeń. Dzięki zaporom z linii SonicWall TZ w rozsądnej cenie uzyskamy wysoki poziom bezpieczeństwa i dużą wydajność bez zbędnych kompromisów.

Lipiec - Sierpień 2019, Marcin Lisiecki

Mobilność i styl

Drukarka etykiet samoprzylepnych to urządzenie specjalistyczne, które przyda się w praktycznie każdej instytucji. Za jej pomocą szybko stworzymy trwałe i czytelne naklejki, ułatwiające np. katalogowanie i oznaczanie przedmiotów, co w przyszłości ułatwi nam orientację w zasobach.

Lipiec - Sierpień 2019, Marcin Lisiecki

Sharp MX-6071

Logowanie SSO do usług przechowywania danych w chmurze, funkcja OCR umożliwiająca konwertowanie skanowanych dokumentów do edytowalnych plików MS Office (.pptx, .xlsx, .docx) oraz możliwość podłączania urządzeń mobilnych przy użyciu Wi-Fi, NFC lub kodów QR to tylko niektóre cechy urządzenia wielofunkcyjnego Sharp MX-6071, które mogą wydatnie usprawnić przepływ zadań w urzędzie.

Lipiec - Sierpień 2019,

Poly G7500

Wzrost liczby pracowników zdalnych, popularność biur typu open space i rozproszenie oddziałów firmy czy urzędu to uwarunkowania, które generują popyt na rozwiązania do obsługi wideokonferencji. Twórcy systemu G7500 postawili na zaawansowane funkcje udostępniania materiałów audio i wideo w rozdzielczości 4K, zapewniając użytkownikom przestrzenny dźwięk i wysokiej jakości obraz w salach konferencyjnych.

Lipiec - Sierpień 2019,

Cichy profesjonalista

W instytucjach, które przetwarzają cyfrowo wiele dokumentów, niezbędny jest szybki skaner z automatycznym podajnikiem (ADF), zwiększający wydajność prac biurowych. Powinien on także wspierać wiele typów nośników, obsługiwać różne metody łączności i ułatwiać zarządzanie dokumentami.

Czerwiec 2019, Marcin Lisiecki

Casio XJ-S400UN

Technologia Laser&LED pozwala wyświetlać obraz dzięki bezrtęciowemu, hybrydowemu źródłu światła, którym jest niebieski laser i czerwona dioda LED. Zieloną barwę uzyskuje się w wyniku konwersji – dzięki wykorzystaniu fosforu, światła pochodzącego z niebieskiego lasera. Takie właśnie rozwiązanie zastosowano w projektorze XJ-S400UN, który wyświetla obraz w rozdzielczości WUXGA i oferuje jasność na poziomie 4000 ANSI lumenów.

Czerwiec 2019,

OKI C834

Firma OKI promuje urządzenia z nowej serii C800 jako najmniejsze kolorowe drukarki A3 na rynku. Charakteryzują się one energooszczędną technologią utrwalania, która według zapewnień producenta sprawia, że szybko się wybudzają, nagrzewają i wyciszają. Należący do tej serii wydajny model C834 sprawdzi się w aktywnych grupach roboczych.

Maj 2019,

QLED z joystickiem

W zastosowaniach typowo biurowych królują monitory wyposażone w tanie matryce TN. Jeśli jednak wyświetlacz ma pełnić też funkcje bardziej profesjonalne, warto rozważyć zakup urządzenia oferującego szerokie kąty widzenia, lepsze odwzorowanie barw i czerni oraz duży kontrast i jasność.

Maj 2019, Marcin Lisiecki

HP LaserJet M436nda

W rodzinie urządzeń wielofunkcyjnych HP LaserJet pojawiły się trzy nowe modele: M436n, M436dn oraz M436nda. Sprzęt z serii M436 umożliwia drukowanie, skanowanie i kopiowanie w formacie A3, a dzięki przydatnym funkcjom dodatkowym upraszcza codzienną pracę w urzędzie, m.in. pozwalając na szybkie tworzenie kopii dwustronnych dowodów osobistych na jednej stronie.

Kwiecień 2019,

Na długie dystanse

Niezarządzalne switche to wygoda, łatwa instalacja oraz niskie koszty wdrożenia i utrzymania. Nie zawsze są one najlepszym wyborem, jednak w wielu zastosowaniach takie urządzenie sprawdzi się wyśmienicie, szczególnie gdy wyposażono je w wydajny system zasilania Power over Ethernet.

Kwiecień 2019, Marcin Lisiecki