Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Testy

Fortinet FortiGate 60F

Jest to kolejny model z popularnej serii FortiGate 60, w ramach której sprzedano ponad 1,5 mln urządzeń. Firewall następnej generacji FortiGate 60F zapewnia wszystkie korzyści płynące z ochrony typu Secure SD-WAN. Gwarantowane są one m.in. dzięki opatentowanemu przez producenta procesorowi SOC4.

Styczeń 2020,

Szybki "maluch"

Skaner jest jednym z podstawowych sprzętów biurowych. Ze względu na dużą wydajność i wygodę obsługi najczęściej wybierane są automatyczne skanery dokumentowe, choć najmniejsze grupy robocze mogą zadowolić się np. urządzeniem wielofunkcyjnym.

Styczeń 2020, Marcin Lisiecki

TOYA LTE CAM

Dzięki mobilnej kamerze TOYA LTE CAM i oferowanemu wraz z tym urządzeniem systemowi monitoringu możliwa jest obserwacja obszarów, w których brakuje stałego źródła zasilania i dostępu do sieci internetowej. Kamera wykorzystuje dedykowaną kartę SIM firmy TOYA Systemy Komputerowe, która ma przypisany na stałe numer IP i zapewnia nielimitowany dostęp do internetu.

Grudzień 2019, Grzegorz Frątczak

W bezpiecznym tunelu

Konfiguracja VPN nie jest prosta i często wymaga zatrudnienia specjalistów IT. Dzięki niedrogiemu routerowi VPN małe i średnie jednostki mogą jednak wdrożyć takie zabezpieczenie bez wykorzystania specjalistycznej wiedzy.

Grudzień 2019, Marcin Lisiecki

Brama na świat

Każdy urząd potrzebuje infrastruktury do komunikacji głosowej – zarówno wewnątrz jednostki, jak i poza nią. Oprócz zwykłych telefonów analogowych coraz częściej stosuje się cyfrowe centrale PBX (Private Branch Exchange), czyli urządzenia pozwalające na łączność z wykorzystaniem technologii VoIP.

Listopad 2019, Marcin Lisiecki

Optoma ZH406

Kompaktowy projektor ZH406 o rozdzielczości Full HD (1920 × 1080 pikseli) należy do rodziny laserowych urządzeń DuraCore firmy Optoma. Wyświetla obraz o jasności 4500 ANSI lumenów i przekątnej do 300 cali (z odległości 9,3 m). Jak zapewnia producent, projektor sprawdzi się w miejscach, gdzie wymagana jest bezobsługowa, ciągła praca w dowolnej orientacji.

Listopad 2019,

Zatankuj i drukuj

Placówki, w których drukuje się dużo dokumentów, wiedzą, jak kosztowna może być w utrzymaniu drukarka. Wybierają więc droższe w zakupie urządzenia, aby później oszczędzać na ich eksploatacji. Dzięki nowemu produktowi HP możemy mieć w biurze i tanią drukarkę laserową, i tanie wydruki.

Październik 2019, Marcin Lisiecki

Brother TD-4D

Nowa seria kompaktowych drukarek termicznych TD-4D ma umożliwić szybkie drukowanie trwałych etykiet i oznaczeń. Urządzenia charakteryzują się m.in. przeprojektowanym podajnikiem, wydającym etykiety wydrukiem do góry, a nie do dołu, a także wydajniejszym i szybszym modułem drukującym, który nie wymaga chłodzenia.

Październik 2019,

Fujitsu Esprimo G558

Ważący zaledwie 800 g komputer firmy Fujitsu można zamocować na monitorze, pod biurkiem lub na ścianie. Niewielki rozmiar urządzenia nie oznacza gorszej wydajności. Komputer może się pochwalić dobrymi parametrami dzięki zastosowaniu najnowszych procesorów Intela ósmej generacji, możliwości instalowania dysków SSD PCIe w formacie M.2 o pojemności do 1 TB oraz nawet do 32 GB pamięci RAM DDR4.

Wrzesień 2019,

Dodatkowy zapas mocy

Serwerownie, sieci komputerowe czy nawet niewielkie biura warto wyposażyć w urządzenia podtrzymujące zasilanie w razie awarii. UPS-y są jednak często bagatelizowane i traktowane jako niepotrzebny wydatek, ale tylko do czasu, gdy dojdzie do utraty danych lub uszkodzenia sprzętu.

Wrzesień 2019, Marcin Lisiecki