Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Numer »

Ergonomicznie przy komputerze

ZDROWIE | Dbanie o zdrowie podczas pracy przy komputerze jest nie tylko kwestią rozsądku, ale i realizacji przepisów, za których przestrzeganie odpowiedzialny jest pracodawca. Postępowanie zgodnie z zasadami ergonomii to nie fanaberia – wiele lat spędzonych przed monitorem może solidnie zagrozić naszemu dobremu samopoczuciu.

więcej

 
IT Administracji - Czerwiec 2008

Jak szkolić niekonwencjonalnie

WIEDZA | Szkolenia, podczas których jedyną aktywną stroną jest przekazujący wiedzę informatyk, często bywają nudne, a uczestnicy zazwyczaj nie wynoszą z nich pełnych korzyści. Prezentujemy kilka niestandardowych metod, które pozwalają w łatwy sposób uatrakcyjnić zajęcia i zaangażować wszystkich uczestników.

więcej

 
IT Administracji - Czerwiec 2008

Liczy się każdy e-mail!

E-ADMINISTRACJA | Czy tylko te podania, które zostały wysłane na skrzynkę podawczą urzędu, muszą zostać rozpatrzone? Wiele osób tak sądzi, jednak my udowadniamy, że nie mają one racji.

więcej

 

Fakty i mity o e-administracji

INFORMATYZACJA | Wdrożenie elektronicznej skrzynki podawczej, systemu obiegu dokumentów czy korzystanie z podpisu elektronicznego rodzi wiele nieporozumień. Mylna interpretacja przepisów prawnych i brak wiedzy może prowadzić do ponoszenia niepotrzebnych kosztów lub spowolnić proces informatyzacji urzędu.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej