Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Czerwiec 2009 »

Prawo o Biuletynie

PODSTAWY | Choć w polskim prawie nie brakuje regulacji dotyczących dostępu do informacji publicznej, kwestia stosowania Biuletynu Informacji Publicznej w praktyce wciąż budzi wiele wątpliwości.

więcej

 

Technologia na trudne czasy

USŁUGI | W ubiegłym roku wirtualizacja, ku zaskoczeniu wielu menedżerów, na dobre zadomowiła się w wielu urzędach i firmach w Polsce. Ci, którzy nie zdążyli z wdrożeniem, na pewno powinni bardzo poważnie pomyśleć o przeprowadzeniu go w najbliższym czasie. Tym bardziej że przed tą technologią stoi świetlana przyszłość.

więcej

 

Bezpieczna telefonia IP

INFRASTRUKTURA IT | Szefowie działów odpowiedzialnych za komunikację w urzędzie już nie zadają sobie pytania „Czy telefonia IP?”, a raczej „Kiedy telefonia IP?”. Systemy te stają się podstawą sprawnego i efektywnego funkcjonowania jednostki. Piszemy o zaletach tej technologii oraz o sposobach na jej zabezpieczenie przed zagrożeniami.

więcej

 
IT Administracji - Czerwiec 2009

Obraźliwe forum

PRAWO CYWILNE | Gdzie w Internecie są granice wolności wypowiedzi ? Czy urząd ponosi odpowiedzialność za to, co petenci wypisują na forach internetowych? Odpowiadamy na to pytanie, a także piszemy, o czym wolno mówić urzędnikowi na forum, a o czym nie.

więcej

 
IT Administracji - Czerwiec 2009

Złodziej w okularach

BEZPIECZEŃSTWO DANYCH | Żeby zostać hakerem, nie trzeba czytać specjalistycznych książek ani kończyć studiów informatycznych. Za pomocą zaawansowanych opcji popularnej wyszukiwarki Google jesteśmy w stanie znaleźć w Sieci wiele ciekawych i poufnych informacji – także tych pochodzących z jednostek administracji państwowej.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej