Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Panasonic Toughpad FZ-M1 Intel RealSense

W pełni wzmocniony tablet firmy Panasonic z wbudowaną kamerą Intel RealSense do przetwarzania obrazów 3D w ruchu umożliwia pracownikom mobilnym wykonywanie dokładnych pomiarów trójwymiarowych w terenie i przetwarzanie ich w innych aplikacjach biznesowych. Jak zapewnia producent, tablet sprawdzi się m.in. w służbie zdrowia i policji.

Za pomocą tabletu z kamerą 3D możliwa jest m.in. obserwacja i dokładny pomiar ran. Dzięki temu dokumentację medyczną można przygotować szybciej niż przy użyciu tradycyjnych metod, a następnie dostęp do niej ma większa liczba pielęgniarek i lekarzy. Z kolei policjanci mogą użyć tabletu z kamerą do przygotowania dokładnej dokumentacji np. z miejsca wypadku samochodowego. Intel RealSense działa w odległości od 16 cm do 10 m – w zależności od rozdzielczości i warunków otoczenia. Wykonuje zdjęcia o rozdzielczości 1280 × 720. Tablet wykorzystuje system operacyjny Windows 10 Pro i procesor Intel Core 6. generacji. Podstawowa bateria zapewnia według producenta do 9 godzin pracy, a z dodatkową opcjonalną baterią (którą można wymienić w trybie hot swap) urządzenie może funkcjonować nawet do 20 godzin bez przerwy. Wielodotykowy wyświetlacz jest przystosowany do pracy w pełnym świetle słonecznym, można go obsługiwać za pomocą rysika, palcami, a nawet w grubych rękawicach roboczych. Tablet jest odporny na kurz i wodę (stopień ochrony IP65) oraz na upadki z wysokości do 180 cm. Co ważne, Tough­pad FZ-M1 z technologią Intel RealSense można skonfigurować przy zakupie, m.in. poprzez wyposażenie go w czytnik kodów kreskowych, kamerę termowizyjną, złącze do przewodowej sieci LAN, port szeregowy czy USB 2.0.

[...]

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma. Zapraszamy do składania zamówień na prenumeratę i numery archiwalne.
 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej