Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Casio XJ-S400UN

Technologia Laser&LED pozwala wyświetlać obraz dzięki bezrtęciowemu, hybrydowemu źródłu światła, którym jest niebieski laser i czerwona dioda LED. Zieloną barwę uzyskuje się w wyniku konwersji – dzięki wykorzystaniu fosforu, światła pochodzącego z niebieskiego lasera. Takie właśnie rozwiązanie zastosowano w projektorze XJ-S400UN, który wyświetla obraz w rozdzielczości WUXGA i oferuje jasność na poziomie 4000 ANSI lumenów.

Laserowo-diodowe źródło światła nie musi się rozgrzewać, by uzyskać pełną jasność (nawet do 4000 ANSI lumenów) i wierność kolorów – już po 5 sekundach od włączenia uzyskujemy na ekranie jasne, czyste barwy obrazu. Dodatkowo lampa nie wymaga czasochłonnego studzenia po zakończeniu prezentacji – projektor można wyłączyć praktycznie natychmiast. Warto dodać, że technologia Laser&LED charakteryzuje się dużo niższym zużyciem prądu niż tradycyjne lampy rtęciowe (nawet powyżej 50%), ponieważ energia nie jest zamieniana w tak dużej ilości na ciepło, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych rzutników. Model XJ-S400UN o rozdzielczości 1920 × 1200 (WUXGA) zapewnia też możliwość manualnego powiększania obrazu (1,7-krotny zoom optyczny). Ponadto oferuje opcję Wi-Fi, ale żeby z niej korzystać, trzeba kupić odpowiedni adapter.

[...]

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma. Zapraszamy do składania zamówień na prenumeratę i numery archiwalne.
 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej