Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Numer »

I kto za tym wszystkim stoi

historia | „Jeżeli nie będziemy mogli wysyłać spamu, nie będzie żadnego Internetu” – powiedział anonimowy przedstawiciel spamerskiej organizacji PharmaMaster. Zrzeszenie to doprowadziło różnymi metodami, w tym również kryminalnymi, do zakończenia działalności firmy Blue Security – twórcy najskuteczniejszego serwisu walczącego ze spamerami w dość nietypowy sposób.

więcej

 

Wiórki prawdy

BADANIA | Gdy korzystamy z niszczarki do papieru, najczęściej jesteśmy pewni, że zniszczonych za jej pomocą danych nie da się już odzyskać. Okazuje się jednak, że rzeczywistość jest zupełnie inna. Prezentujemy wyniki badań przeprowadzonych w PAN w zakresie odtwarzania pociętych dokumentów.

więcej

 
IT Administracji - Grudzień 2008

Telefonia IP w urzędzie

USŁUGI | Polskie urzędy coraz częściej modernizują swoje sieci, wykorzystując najnowsze technologie. Niestety, z reguły zmiany sprowadzają się tylko do wdrożenia platformy VPN czy MPLS/VPN oraz wymiany przełączników na nowoczesne gigabitowe modele. Warto jednak pójść o krok dalej i stworzyć w pełni konwergentną sieć, przenoszącą oprócz danych także głos i obraz.

więcej

 

E-obieg bez barier

DOKUMENTY | Od lat mówi się, iż obowiązujące przepisy o instrukcjach kancelaryjnych nie uwzględniają potrzeb urzędów, w których wprowadzany jest elektroniczny obieg dokumentacji. Zanim doczekamy się doskonalszego prawa, przyjrzyjmy się, czy faktycznie obecne unormowania uniemożliwiają realizację takich projektów.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej