Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Grudzień 2009 »

Sposób na integrację

INSTALACJA | Samba otwiera Okna na świat. Tak, w dość swobodnym tłumaczeniu, brzmi hasło przewodnie oprogramowania, które od lat łączy diametralnie różne od siebie systemy Linux i Windows. W wielu urzędach i instytucjach publicznych Samba stanowi kluczowy składnik infrastruktury informatycznej.

więcej

 

Alternatywy cztery

OPROGRAMOWANIE | W Windows jest prawie wszystko, czego potrzebujemy do pracy z komputerem. Tyle, że nie zawsze w kształcie, jakiego oczekujemy. Alternatywą są płatne aplikacje. Ale po co przepłacać – i do nich znajdziemy zamienniki. Za darmo!

więcej

 

Zapas zawsze pod ręką

ARCHIWIZACJA | Wiele osób zaczyna myśleć o kopii zapasowej danych, dopiero gdy nastąpi awaria. Wystarczy natomiast poświęcić stosunkowo niewiele czasu, aby stworzyć naprawdę dobry i zautomatyzowany system do wykonywania backupów.

więcej

 

Prawo do neutralności

PROJEKT ZMIAN | Zasada neutralności technologicznej to zagadnienie dość odległe decydentom odpowiedzialnym za informatyzację jednostek. Przyczyną tego stanu rzeczy są nie tylko niejasno sformułowane przepisy, ale i brak sankcji za ich nieprzestrzeganie. Czy nowe unormowania mogą zmienić tę sytuację?

więcej

 
IT Administracji - Grudzień 2009

Biblioteki legalnie cyfrowe

PRAWO AUTORSKIE | Spory wokół istnienia cyfrowych bibliotek zaostrzyły się wraz z inicjatywą Google Book Search. Nie trzeba nikogo przekonywać, że wirtualne zasoby są potrzebne, ale czy zawsze zgodne z prawem?

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej