Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Produkt Roku 2017 - komputery i tablety

1. miejsce - Lenovo ThinkCentre M810z

2. miejsce - Dell Vostro 3800

3. miejsce - HP ZBook 14u G4

Lenovo ThinkCentre M810z

W tym roku za najbardziej użyteczny komputer zostało uznane urządzenie typu All-in-One, a konkretnie model Lenovo ThinkCentre M810z. Zastosowane w nim procesory Intel Core siódmej generacji zapewniają wysoką wydajność i szybki czas reakcji. Dla zachowania zgodności z poprzednimi wersjami Microsoft Windows dostępne są też konfiguracje z procesorami szóstej generacji. Wyświetlacz FHD o przekątnej 21,5 cala zapewnia rozdzielczość 1920 × 1080 przy jasności 250 nitów. Szerokie kąty widzenia (do 178° w poziomie i pionie) oraz antyrefleksyjna powłoka ekranu sprawiają, że obraz jest bardziej realistyczny. Dostępny jest model dotykowy, który wykorzystuje 10-punktową technologię wielodotykową. Matryca wyposażona jest w technologię Low Blue Light (niska emisja światła niebieskiego), dzięki czemu chroni oczy użytkownika. M810z wykorzystuje zaawansowane narzędzia zabezpieczające, w tym moduł Trusted Platform Module 2.0 (TPM), który szyfruje dane i informacje wrażliwe, takie jak hasła i certyfikaty cyfrowe, dodatkowo zabezpieczając aplikacje, transakcje elektroniczne i komunikację online.

Dell Vostro 3800

Komputer Dell Vostro 3800 zapewnia oszczędność miejsca dzięki obudowie typu slim-tower, a przy tym oferuje wiele funkcji i dużą liczbą złączy. Co istotne, urządzenie zapewnia sprawność przez wiele lat dzięki sprawdzonej konstrukcji z czasem pracy między awariami (MTBF) wynoszącym średnio 500 tys. godzin. Do modelu Vostro 3800 możemy podłączać różne urządzenia przy użyciu sześciu portów USB. Dostępny jest też port DVI, karta złączy równoległych lub szeregowych, napęd optyczny, gniazdo PCI, dwa porty PS2 i czytnik kart pamięci typu 8-w-1. Urządzenie wykorzystuje zintegrowaną kartę graficzną Intel HD lub jeszcze wydajniejsze, opcjonalne karty Nvidia lub AMD z 1 GB pamięci.

HP ZBook 14u G4

Model ten jest nazywany mobilną stacją roboczą, ale tak naprawdę to ultrabook z kartą grafiki do zastosowań profesjonalnych. ZBook 14u G4 jest wyposażony w niskonapięciowy procesor Kaby Lake (i5-7200U, i5-7300U, i7-7500U lub i7-7600U). Do wyboru mamy wersje urządzenia z czterema różnymi matrycami o przekątnej 14 cali: matową HD, matową FHD o standardowych kątach widzenia, FHD o szerokich kątach widzenia oraz dotykową FHD o standardowych kątach widzenia. Komputer oferuje dwa gniazda SO-DIMM na pamięć RAM DDR4-2133. Może być wyposażony w 2,5-calowy dysk i SSD M.2 SATA lub PCIe. Masa Zbooka 14u G4 to 1,64 kg.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma. Zapraszamy do składania zamówień na prenumeratę i numery archiwalne.
 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej