Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Produkt Roku 2017 - monitory i wyświetlacze

1. miejsce - EIZO FlexScan EV2456

2. miejsce - BenQ GL2250HM LED

3. miejsce - iiyama ProLite T2252MSC-B1

Eizo FlexScan EV2456

Monitory Eizo to najbardziej doceniane przez Was urządzenia w historii przyznania nagrody Produkt Roku IT w Administracji. Do tej pory triumfy święcił model FlexScan EV2455, a teraz za najlepszy sprzęt w tej kategorii uznaliście FlexScan EV2456. Ekrany nowych modeli otaczają niezwykle cienkie ramki o szerokości 1 mm, tylko dolna część jest nieco szersza i ma 4,6 mm. Umieszczono tam elektrostatyczne przełączniki do nawigacji po menu OSD monitora. Monitory są całkowicie płaskie, dzięki czemu w środowiskach dwu- lub wieloekranowych tworzą jednolitą powierzchnię. W kompaktowej obudowie umieszczono pełny zestaw złączy sygnałowych, umożliwiających podpięcie sygnału z różnych kart graficznych – również starszego typu. Skorzystać możemy z Display Port, HDMI, DVI-D oraz analogowego D-Sub, które znajdują się w tylnej części ekranu. Z boku monitora zostały natomiast umieszczone pozostałe porty (USB 3.0, wejście audio i gniazdo słuchawkowe). Ekran o proporcjach 16:10 docenią nie tylko graficy, ale także użytkownicy aplikacji biurowych. FlexScan EV2456 oferuje pełny zakres regulacji pozycji ekranu. Do dyspozycji mamy też funkcję pivot. Monitor jest wyposażony w nowo opracowaną przez Eizo stopkę, która umożliwia większą regulację w pionie. Ponadto jej podstawa jest mniejsza o 43 mm w stosunku do wcześniejszych modeli, zajmuje więc mniej miejsca na biurku. Ma również mocowanie umożliwiające szybkie odłączenie ekranu od stopki i umieszczenie go na dowolnym ramieniu zgodnym ze standardem VESA. Dostępny jest też prosty uchwyt pomagający zapanować nad plątaniną kabli.

BenQ GL2250HM LED

Jedną z kluczowych zalet 21,5-calowego monitora BenQ GL2250HM LED jest technologia usuwania migotania (Flicker-Free), która znacząco poprawia jakość obrazu i ułatwia pracę osobom mającym wady wzroku lub problem z suchością oczu. Współczynnik kontrastu w tym modelu wynosi aż 12 000 000:1. Ponadto urządzenie zapewnia bardzo szybki (2 ms) czas reakcji. Kalibrację obrazu ułatwia technologia Senseye Human Vision Technology, która dostosowuje ustawienia monitora do aktualnie wykonywanych czynności (dostępne są tryby Standard, Film, Gry, Zdjęcie, sRGB oraz Eco). Monitor wyposażono w złącza DVI i HDMI, a także wbudowane głośniki (1 W × 2).

iiyama ProLite T2252MSC-B1

Model ProLite T2252MSC-B1 to 22-calowy monitor Full HD multi-touch wykorzystujący technologię pojemnościową i wyposażony w doskonałej jakości matrycę IPS. Panel zapewnia wierne odwzorowanie kolorów i bardzo szerokie kąty widzenia. Urządzenie wyróżnia się dużą odpornością na zarysowania. Szklana powłoka o grubości 0,7 mm zabezpiecza ekran i gwarantuje jego trwałość. Nawet jeśli powłoka zostanie uszkodzona, nie ma to żadnego wpływu na działanie funkcji dotykowej. Wśród dostępnych interfejsów są m.in. VGA, HDMI i DisplayPort.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma. Zapraszamy do składania zamówień na prenumeratę i numery archiwalne.
 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej