Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Produkt Roku 2017 - oprogramowanie zabezpieczające

1. miejsce - ESET Endpoint Security Suite

2. miejsce - Acronis Backup 12.5 Advanced

3. miejsce - Axence nVision 9.3

ESET Endpoint Security Suite

W tej kategorii dominacja jednej firmy jest absolutna: oprogramowanie ESET zwyciężyło we wszystkich edycjach nagrody Produkt Roku 2017 IT w Administracji. Niesłabnące zaufanie klientów i silna pozycja na polskim rynku to efekt wysokiej skuteczności i niewielkiego zapotrzebowania na zasoby obliczeniowe chronionego urządzenia końcowego. Security w nazwie oznacza, że mamy do czynienia z oprogramowaniem chroniącym komputery nie tylko na poziomie antywirusa, ale także w zakresie osobistej zapory ogniowej, antyspamowej, ochrony przed botnetami czy kontroli dostępu do stron WWW. Suite oznacza ponadto wsparcie dla ochrony serwerów plikowych, pod warunkiem że ich ilość nie przekracza 30% ogólnej liczby zakupionych licencji. Oprogramowanie może chronić ponadto urządzenia mobilne pracujące pod kontrolą Androida w zakresie ochrony antywirusowej, funkcji antyphishing i anti-theft, a także umożliwia ustalanie podstawowych zasad bezpieczeństwa na wszystkich firmowych urządzeniach mobilnych. Możliwa jest także kontrola aplikacji, filtrowanie wiadomości SMS/MMS oraz połączeń telefonicznych. Podobnie jak w przypadku pozostałych urządzeń klienckich możliwe jest także pełne zdalne zarządzanie rozwiązaniami ESET za pośrednictwem konsoli ESET Remote Administrator.

Acronis Backup 12.5 Advanced

Acronis Backup 12.5 Advanced to rozwiązanie łączące w sobie oprogramowanie do backupu środowisk hybrydowych z mechanizmami ochrony danych przed atakami ransomware. Wspiera ponad 20 najpopularniejszych platform, takich jak: Windows, Office 365, Azure, Linux, Mac OS X, Oracle, VMware, Hyper-V, Red Hat Virtualization, Linux KVM, Citrix XenServer, iOS i Android. Kluczowe funkcje Acronis Backup 12.5 obejmują m.in.: ochronę przed atakami ransomware (Acronis Active Protection); szybkie odtwarzanie maszyn wirtualnych (Acronis vmFlashback); ujednolicony interfejs WWW dla infrastruktury IT; konfigurację ról administracyjnych dla infrastruktury rozproszonej; backup i granularne odzyskiwanie danych dla Oracle; zaawansowaną obsługę taśm – lepsze odtwarzanie i uproszczone zarządzanie.

Axence nVision 9.3

System Axence nVision w sposób kompleksowy wspiera rozwiązywanie problemów z siecią i infrastrukturą IT. Oprogramowanie składa się z pięciu modułów, dzięki którym można m.in. wykrywać urządzenia i serwisy TCP\IP, generować interaktywne mapy sieci, a także monitorować obciążenia procesora, zajętość pamięci i magazynów danych. Wśród nowości w wersji 9.3 należy wymienić funkcje związane z SLA w kontekście metryk, raportów oraz zarządzania dniami wolnymi od pracy dla modułu Helpdesk. Ponadto pojawiły się powiadomienia przeglądarkowe w czacie, a także możliwość wydruku w module raportowym. Ponadto w module Users dodano informację o procesach z podwyższonymi uprawnieniami. Oprócz nowych funkcji wprowadzono także szereg usprawnień podnoszących użyteczność aplikacji.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma. Zapraszamy do składania zamówień na prenumeratę i numery archiwalne.
 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej