Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Produkt Roku 2017 - urządzenia biurowe

1. miejsce - Epson WorkForce Pro WF-6590DWF

2. miejsce - HP LaserJet Pro M402dw

3. miejsce - Kyocera TASKalfa 356ci

Epson WorkForce Pro WF-6590DWF

Produkty firmy Epson są cenione w administracji publicznej, o czym świadczą świetne wyniki w naszych corocznych zestawieniach. Urządzenie wielofunkcyjne Epson WorkForce Pro WF-6590DWF przeznaczone jest do użytkowania w małym lub średnim biurze. Podawany przez producenta czas drukowania pierwszej strony wynosi zaledwie 7 s. WF-6590DWF oferuje opcje łączności bezprzewodowej. Mamy możliwość drukowania oraz skanowania dokumentów czy zdjęć z urządzeń z systemem Android za pomocą technologii zbliżeniowej NFC. Dokumenty przeznaczone do druku możemy również wysyłać bezpośrednio przez e-mail lub drukować je bezpośrednio z USB. Dodatkowo drukarka wyposażona została w bardzo przydatną funkcję automatycznego druku dwustronnego, a za jej pomocą można również skanować i kopiować dwustronnie dokumenty. Co istotne, WF-6590DWF jest urządzeniem tanim w eksploatacji. Zasobniki XXL pozwalają według producenta na wydrukowanie do 10 000 stron czarno-białych i 7000 stron kolorowych. A to oznacza, że za stronę zapłacimy około 4 groszy.

HP LaserJet Pro M402dw

Drukarka HP LaserJet Pro M402dw to kolejny przykład urządzenia, które zostało wysoko ocenione przez naszą Redakcję podczas testów. To uniwersalny produkt dla małej grupy roboczej, a po rozbudowie o opcjonalny podajnik na 550 arkuszy – sprawdzi się także w średniej wielkości biurze (maks. obciążenie miesięczne wynosi aż 80 000 stron). Największą zaletą urządzenia jest mnogość sposobów przesyłania dokumentów do druku. Mamy do wyboru USB, LAN, Wi-Fi, Wi-Fi Direct, NFC, ePrint (przez e-mail), Google Cloud Print oraz AirPrint, a ponadto dokumenty można przechowywać i w każdej chwili drukować z podłączonej pamięci USB (choć nie jest to klasyczny USB Host).

Kyocera TASKalfa 356ci

Urządzenie wielofunkcyjne TASK­alfa 356ci zapewnia wysoką jakość drukowania w rozdzielczości 1200 dpi. Szybkość drukowania dokumentów mono i w kolorze wynosi 35 stron A4 na minutę (jedno- i dwustronnie). Możliwe jest też skanowanie do 120 obrazów na minutę z podajnikiem dual-scan (opcja). Ponadto dostępne są zróżnicowane funkcje faksu: standardowy super G3, dwuliniowy, sieciowy, internetowy. Urządzenie gwarantuje łatwą autentykację, zapewniając sprawną obsługę różnego typu kart zbliżeniowych. Specjalny pakiet szyfrowania danych na dysku zapewnia bezpieczeństwo danych. Wszystkie potrzebne funkcje są szybko i łatwo dostępne za pomocą dużego ekranu dotykowego z intuicyjną strukturą menu. Otwarta platforma rozwiązań Kyocera HyPAS umożliwia konfigurację urządzenia pod kątem optymalizacji obiegu dokumentów.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma. Zapraszamy do składania zamówień na prenumeratę i numery archiwalne.
 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej