Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Produkt Roku 2017 - urządzenia zabezpieczające

1. miejsce - Fortinet FortiGate 200E

2. miejsce - Ever ECO Pro CDS 19” 2U

3. miejsce - APC Smart-UPS SRT 3000VA 230V

Fortinet FortiGate 200E

Urządzenie UTM FortiGate 200E zostało wysoko ocenione w jednym z tegorocznych testów „IT w Administracji”, otrzymując rekomendację Redakcji. Okazuje się, że równie dobrą opinię o tym rozwiązaniu mają Czytelnicy – blisko połowa głosujących wskazała urządzenie firmy Fortinet jako swojego faworyta. Podstawową funkcją FortiGate 200E jest oczywiście sprzętowy firewall z możliwością dodania, po wykupieniu licencji i subskrypcji, uzupełniających funkcji. Jedno urządzenie może nam zapewnić klasycznego firewalla, system antywirusowy (mogący pracować także w wyizolowanym środowisku – sandbox), ochronę antyspamową, usługi filtrowania treści, analizę zachowywania się aplikacji w sieci, tunelowanie VPN oraz system zapobiegania włamaniom (IPS). Dzięki technologii FortiManager możemy zarządzać wszystkimi urządzeniami firmy Fortinet w sposób scentralizowany. Dodatkowo produkt wspiera zabezpieczenia związane z tzw. wysoką dostępnością (High Availability), oferując możliwość podłączenia drugiego, takiego samego UTM-a, który przejmie pracę głównej jednostki w razie awarii. Ponadto możemy podłączyć do FortiGate 200E zasilacz awaryjny. Urządzenie, oferujące 14 portów ethernet (RJ45) oraz cztery gniazda SFP, sprawdzi się w mniejszych organizacjach. Cicha praca umożliwia umieszczenie tego modelu nawet w pomieszczeniu, gdzie przebywają pracownicy. Dużą zaletą produktu jest możliwość nabywania licencji jedynie na potrzebne nam systemy bezpieczeństwa i usługi z możliwością określenia terminu obowiązywania (np. 2 lata).

Ever ECO Pro CDS 19” 2U

Dużą popularnością w administracji publicznej może się pochwalić seria zasilaczy ECO Pro CDS Rack przeznaczona do montażu w szafach 19''. Urządzenia służą do ochrony komputerów PC, stacji roboczych, terminali komputerowych i internetowych oraz urządzeń telekomunikacyjnych. Głównym atutem tej serii zasilaczy firmy Ever jest Clear Digital Sinus, czyli sprzętowy system cyfrowy umożliwiający generację na wyjściu UPS-a napięcia wyjściowego o czystym, sinusoidalnym kształcie sygnału oraz funkcja „zimnego startu", która umożliwia uruchomienie zasilacza do pracy bateryjnej bez podłączonej sieci. Dodatkowo zasilacze tej serii wyposażono w inteligentny układ ładowania baterii Cool Battery Charging, który w istotny sposób przyczynia się do przedłużenia żywotności baterii.

APC Smart-UPS SRT 3000VA 230V

W ubiegłym roku zasilacz APC Smart-UPS SRT 2200VA RM uznaliście za najlepszy produkt roku. Tym razem na najniższym stopniu podium melduje się APC Smart-UPS SRT 3000VA. 3000 VA oznacza, że mamy do czynienia z zasilaczem dającym 2700 W mocy rzeczywistej na wyjściu, pracującym w technologii podwójnej konwersji online, zapewniającej natychmiastowy czas przełączenia źródeł zasilania w przypadku wystąpienia awarii źródła zewnętrznego. Producent deklaruje poziom zniekształceń na wyjściu na poziomie 2%. Typowy czas ładowania zasilacza wynosi 3 godziny, a standardowa bateria wystarcza na podtrzymanie pracy podpiętych urządzeń przy maksymalnym obciążeniu przez 4 minuty. Czas ten można wydłużyć poprzez podłączenie kolejnych baterii. Standardowo zasilacz posiada konsolę zarządzania z wyświetlaczem LCD. Dołączone do zasilaczy oprogramowanie zarządzające PowerChute zapewnia nienadzorowane, bezpieczne zamykanie sieciowych systemów operacyjnych. Domyślnie dostępny jest port konsoli (RJ45), smart-slot oraz port USB.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma. Zapraszamy do składania zamówień na prenumeratę i numery archiwalne.
 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej