Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Produkt Roku 2018 - monitory i wyświetlacze

1. miejsce - Epson EB-W42

2. miejsce - iiyama ProLite X2283HS-B3

3. miejsce - BenQ MH760

Epson EB-W42

Tę kategorię zdominowały projektory. Pierwsze miejsce zajął przenośny rzutnik multimedialny Epson EB-W42. Urządzenie pracuje z wykorzystaniem technologii 3LCD, która gwarantuje jasny obraz (3600 lumenów), nasycone kolory, wysoki kontrast na poziomie 15 000:1 oraz odpowiednie natężenie światła białego i kolorowego, nawet w jasnych pomieszczeniach. Zastosowana rozdzielczość obrazu WXGA (1280 × 800) zapewnia znakomity obraz. Skalowalny ekran może mieć wielkość do 320 cali. Funkcja dzielenia ekranu umożliwia jednoczesne wyświetlanie zawartości z dwóch urządzeń bez konieczności używania w tym celu dwóch oddzielnych urządzeń. Wejście HDMI pozwala na transmisję obrazu i dźwięku w wysokiej rozdzielczości. Co ciekawe, w modelu EB-W42 zastosowano funkcję kodów QR, która z aplikacją na smartfony i tablety iProjection pozwala na szybkie sparowanie urządzeń i wyświetlanie obrazu za pośrednictwem wbudowanego modułu Wi-Fi. Żywotność lampy wynosi 5000 godzin, a w trybie ECO nawet 10 000 godzin. Stosowany wyłącznie przez firmę Epson ręczny suwak korekcji geometrii obrazu i automatycznej korekcji pionowej sprawia, że przygotowanie urządzenia do pracy jest szybkie i wygodne. Warto zwrócić uwagę na funkcję kopiowania ustawień menu ekranowego (OSD, On Screen Display) oraz możliwość aktualizowania oprogramowania sprzętowego przez port USB. Dzięki oprogramowaniu Multi-PC Projection możliwa jest moderacja i udostępnianie treści nawet przez 50 użytkowników, a oprogramowanie Epson Net­work Projection pozwala na udostępnianie niestandardowych ustawień w grupie projektorów.

iiyama ProLite X2283HS-B3

Monitory iiyama były wyróżniane podczas każdej dotychczasowej edycji nagrody Produkt Roku IT w Administracji. Jak widać, tradycja zostaje podtrzymana, co wskazuje na Wasz niezmiennie pozytywny odbiór dokonań tej japońskiej firmy. Tym razem wyróżnienie przypadło modelowi ProLite X2283HS-B3. To 22-calowy panel z matrycą VA, która zapewnia doskonałe odwzorowanie kolorów i szerokie kąty widzenia. Monitor wyposażono w trzy wejścia sygnału – dwa cyfrowe (HDMI i DisplayPort) oraz analogowe (VGA), a także dwa głośniki stereo. Korzystnym dla naszych oczu rozwiązaniem jest technologia Flicker-free, która niweluje problem migotania dzięki zastosowaniu kontroli jasności ekranu poprzez regulację natężenia prądu (DC dimming). Zaimplementowano też funkcję redukującą emisję niebieskiego światła. Dzięki kompatybilności ze standardem VESA monitor ProLite X2283HS można też powiesić na ścianie.

BenQ MH760

Dzięki rozdzielczości Full HD projektor DLP BenQ MH760 może być wykorzystywany do wyświetlania nie tylko prezentacji, ale również multimediów. Urządzenie zapewnia wysoki kontrast 3000:1, jasność projekcji na poziomie 5000 lumenów oraz dużą elastyczność instalacji. Funkcja zoomu 1,3x umożliwia montaż projektora w odległości od 4,6 do 6,0 m od ekranu i wyświetlanie obrazu o przekątnej do 180”. MH760 ma dwa wejścia HDMI, a jedno z nich oferuje wsparcie MHL. Do tego dochodzi złącze VGA, a także Cinch-Video oraz S-Video. Sterowanie projektorem odbywa się poprzez LAN i interfejs w standardzie RS-232. Do dyspozycji są też złącza USB typu A (5 V) oraz Mini-USB (serwis). Projektor ma również gniazdo trigger.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma. Zapraszamy do składania zamówień na prenumeratę i numery archiwalne.
 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej