Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Produkt Roku 2018 - serwery

1. miejsce - HPE ProLiant DL380 Gen10 Series

2. miejsce - Cisco HyperFlex HX220c Edge M5

3. miejsce - IBM Power System S922

HPE ProLiant DL380 Gen10 Series

W poprzednim zestawieniu serwer HPE ProLiant DL380 Gen10 Series zajął drugie miejsce, a w tym roku uznaliście, że powinien znaleźć się na szczycie. Nie da się ukryć, że do rodziny HPE ProLiant, czyli flagowych urządzeń amerykańskiego producenta, jednostki administracji publicznej mają bardzo duże zaufanie – już od trzech lat kolejne generacje tych serwerów są nagradzane statuetką Produkt Roku IT w Administracji. Jak przekonuje producent, urządzenia te są przeznaczone dla instytucji szukających wysokiej wydajności i bezpieczeństwa w połączeniu z prostotą obsługi, możliwościami rozbudowy i dużą przestrzenią dyskową. Wersja Gen10 to serwer o wysokości 2U do montażu w szafie rack, który został przez Was doceniony przede wszystkim ze względu na swoją wszechstronność. Ta generacja została wyposażona w elastycznie zaprojektowaną obudowę z dobrej jakości materiałów mieszczącą do 30 napędów SSF, do 19 napędów LFF oraz maksymalnie 20 pamięci masowych NVMe. Co istotne, serwery umożliwiają automatyzację wielu zadań, takich jak np. aktualizacja, monitorowanie czy konserwacja, co niewątpliwie ułatwia proces zarządzania zasobami. Zastosowane w przypadku tych modeli technologie pozwalają też na obniżenie kosztów chłodzenia i energii elektrycznej. Urządzenie działa pod kontrolą procesorów Intel Xeon Scalable.

Cisco HyperFlex HX220c Edge M5

Rozwiązania Cisco HyperFlex to połączenie w jednej, prostej w zarządzaniu platformie sprzętowej zasobów obliczeniowych, storage'owych i sieci. Dostarczają i automatyzują sieć, a jednocześnie pozwalają na niezależne skalowanie zasobów storage'owych i obliczeniowych. Podobnie jak w HPE ProLiant DL380 Gen10 Series, na pokładzie Cisco HyperFlex HX220c Edge M5 montowane są procesory Intel Xeon Scalable. Sterownik rozwiązania Cisco HyperFlex HX Data Platform łączy dyski SSD i HDD całego klastra w jeden rozproszony, wielopoziomowy magazyn danych oparty na obiektach. Nadmiarowość i efektywne wykorzystanie pamięci masowej poprzez deduplikację i kompresję na bieżąco zapewnia wysoką dostępność. Systemy HyperFlex są przeznaczone do obsługi obciążeń zwirtualizowanych, skonteneryzowanych i fizycznych, również z obsługą VMware vSphere.

IBM Power System S922

Serwery nowej generacji IBM Power System, w tym model S922, oparte są na procesorze POWER9. Zaprojektowano je z myślą o wdrożeniu w chmurze. Dzięki wbudowanym mechanizmom wirtualizacji PowerVM serwery Power Systems umożliwiają małym instytucjom budowanie dokładnie takich środowisk chmurowych, jakich potrzebują – prywatnych, hybrydowych lub składających się z wielu chmur. Urządzenia charakteryzują się wysoką niezawodnością, są zoptymalizowane pod kątem systemów operacyjnych AIX, IBM oraz Linux i przygotowane do obsługi newralgicznych, intensywnie korzystających z danych obciążeń, takich jak aplikacje DB2 i Oracle. Model S922 to dwugniazdowe rozwiązanie o pojemności do 4 TB w obudowie 2U.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma. Zapraszamy do składania zamówień na prenumeratę i numery archiwalne.
 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej