Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Produkt Roku 2018 - urządzenia biurowe

1. miejsce - HP PageWide 477dw

2. miejsce - Kyocera ECOSYS M3655idn

3. miejsce - Brother HL-1223WE

HP PageWide 477dw

Kategorię ze sprzętem biurowym zdominowały w tym roku urządzenia drukujące. Z głosowania wynika, że największą popularność w administracji publicznej zyskało urządzenie wielofunkcyjne w formacie A4 firmy HP – PageWide 477dw. Kolorowa drukarka korzysta z atramentowego druku w technologii PageWide, którą cechuje brak ruchomej głowicy. Urządzenie jest wyposażone w skaner z automatycznym podajnikiem, kopiarkę, kolorową drukarkę z pełnym dupleksem oraz funkcję faksu. Drukarka w podstawowej wersji przeznaczona jest dla małych grup roboczych, a po rozbudowie o opcjonalny, dodatkowy podajnik na 500 arkuszy i wyposażeniu w zasobniki z tuszem o podwyższonej wydajności sprawdzi się także w średniej wielkości instytucjach. Maksymalne miesięczne obciążenie urządzenia wynosi 50 000 stron, jednak zalecane jest wykonywanie do 4500 wydruków. Producenta należy pochwalić za bogaty wybór interfejsów komunikacyjnych zarówno przewodowych, jak i bezprzewodowych. Znajdziemy tu łączność poprzez USB, LAN, Wi-Fi, Wi-Fi Direct i NFC. Obsługiwane są też usługi: HP ePrint (druk przez e-mail), Google Cloud Print 2.0 oraz AirPrint. Dokumenty gotowe do natychmiastowego wydruku możemy przechowywać w pamięciach zewnętrznych nośników USB. Nie bez znaczenia jest też wysoka trwałość druku w tej technologii, która wynosi nawet do 50 lat.

Kyocera ECOSYS M3655idn

Urządzenie wielofunkcyjne ECOSYS M3655idn pozwala na dwustronne drukowanie, kopiowanie, skanowanie i oferuje funkcję faksu. Prędkość drukowania wynosi 55 stron na minutę (A4, mono). Szybkie skanowanie wspomagane jest przez jednoprzebiegowy podajnik dokumentów z tacą podającą na 100 arkuszy. Obsługiwane typy plików to: TIFF, JPEG, XPS, Open XPS, PDF, PDF/A, PDF/A-1a/b, PDF/A-2a/b/u, szyfrowany PDF, wysoko skompresowany PDF, dokumenty MS Office oraz przeszukiwalny PDF (opcjonalnie wymagany jest Scan Extension Kit). Standardową pojemność podajników papieru można powiększyć o dodatkowe kasety mieszczące maksymalnie do 2600 arkuszy. Dzięki platformie deweloperskiej Kyocera HyPAS urządzenie integruje się z systemami obiegu dokumentów. Obsługę ECOSYS M3655idn ułatwia 7-calowy kolorowy panel dotykowy.

Brother HL-1223WE

Jednofunkcyjna drukarka monochromatyczna firmy Brother zamyka stawkę nagrodzonych w tym roku urządzeń. To kompaktowe urządzenie laserowe z serii TonerBenefit sprawdzi się w małym biurze. Jego wymiary to 340 × 238 × 189 mm, a masa wynosi 4,6 kg. W zestawie z modelem HL-1223WE otrzymujemy pojemny toner o wydajności do 1500 stron. Prędkość drukowania sięga 20 stron na minutę. Wygodę korzystania z drukarki zwiększa możliwość połączenia bezprzewodowego z telefonem lub komputerem. Dzięki aplikacji iPrint&Scan możliwe jest drukowanie i podgląd wysyłanych dokumentów za pomocą urządzeń z systemem iOS, Android oraz Windows. Funkcję lokalnego interfejsu pełni Hi-Speed USB 2.0, a obsługa sieci bezprzewodowej obejmuje standardy 802.11b/g/n. Maksymalna rozdzielczość wynosi 2400 × 600 dpi (HQ1200), a na pierwszy wydruk czekamy mniej niż 10 sekund.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma. Zapraszamy do składania zamówień na prenumeratę i numery archiwalne.
 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej