Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Produkt Roku 2019 - urządzenia biurowe

1. miejsce - Kyocera ECOSYS P3155dn

2. miejsce - Kodak Alaris S2080w

3. miejsce - HP LaserJet Pro M404dn

Kyocera ECOSYS P3155dn

Bezkonkurencyjna w tej kategorii okazała się monochromatyczna drukarka laserowa Kyocera ECOSYS P3155dn. Urządzenie jest szybkie – czas wydruku pierwszej strony to 4,5 s, a  prędkość drukowania wynosi 55 stron/min. Możliwe jest drukowanie dwustronne w formatach A4, A5, B5, letter, legal oraz innych w zakresie 140 x 210–216 x 356 mm. Maksymalny czas nagrzewania to 25 s, a pojemność drukarki może wynieść nawet 2600 arkuszy. Urządzenie drukuje dokumenty w rozdzielczości 1200 × 1200 dpi. Możliwa jest bezproblemowa integracja z urządzeniami mobilnymi, co ułatwia aplikacja o nazwie Kyocera Mobile Print. Drukarka jest też kompatybilna z Apple AirPrint, Google Cloud Print i Mopria. W standardzie dostępny jest Gigabit LAN, a na życzenie – pełna integracja Wi-Fi oraz Wi-Fi Direct. Bezpieczeństwo zapewnia m.in. szyfrowany druk bezpośredni PDF, IPPS, bezpieczne drukowanie przez SSL, IPSec i SNMPv3. Na uwagę zasługuje nowy, pięcioliniowy wyświetlacz, który w porównaniu z dwuliniowym wyświetlaczem w starszych modelach ECOSYS stanowi dużo lepsze rozwiązanie.

Kodak Alaris S2080w

Nie jest to nowość (urządzenie testowaliśmy w czerwcu ubiegłego roku), ale po raz kolejny to nie metryka, lecz funkcjonalność decyduje o sukcesie w naszym plebiscycie. Urządzenie oferuje wysoki poziom bezpieczeństwa i poufności dzięki funkcji zabezpieczania kodem PIN i konieczności logowania się do systemu. Przydatne są funkcje bezpośredniego skanowania na adres e-mail oraz usług chmurowych, np. Dysk Google. Dokumenty możemy też bezpośrednio przesłać faksem lub wydrukować. Obciążalność wynosi aż 8000 stron na dobę. Możliwości skanera dokumentowego rozszerzymy za pomocą dodatkowych akcesoriów, takich jak np. skanery płaskie.

HP LaserJet Pro M404dn

Kolejna w tegorocznym zestawieniu najlepszych urządzeń biurowych monochromatyczna drukarka laserowa to produkt firmy HP Inc. Może się pochwalić prędkością drukowania na poziomie 38 stron/min. i rozdzielczością 1200 × 1200 dpi. Tę drukarkę w formacie A4 wyposażono w tacę na 350 arkuszy papieru. Zaletą jest zintegrowany system duplex, który zapewnia automatyczne drukowanie dwustronne. Technologia HP Auto-On/Auto-Off, wykorzystywanie oryginalnych wkładów z tonerem HP i funkcja druku dwustronnego mają według wyliczeń producenta zapewnić znaczną oszczędność energii – nawet do 18% w stosunku do poprzednich drukarek HP. Z kolei uwierzytelnianie kodem PIN i drukowanie w trybie pull print pomaga zadbać o ochronę informacji poufnych. Zarządzanie opcjonalnymi rozwiązaniami dotyczącymi bezpieczeństwa zapewnia HP JetAdvantage Security Manager. Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą dwuliniowego graficznego wyświetlacza LCD z podświetleniem.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma. Zapraszamy do składania zamówień na prenumeratę i numery archiwalne.
 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej