Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Numer »

ePUAP – droga do interoperacyjności

E-ADMINISTRACJA | Ruszyła wspólna platforma umożliwiająca jednostkom sektora publicznego udostępnianie własnych e-usług bez konieczności tworzenia samodzielnego zaplecza informatycznego. Projekt ten nie tylko obniża koszty, ale przez standaryzację wymiany danych w istotny sposób sprzyja rozwojowi interoperacyjności w administracji.

więcej

 

Santa Rosa Refresh

SPRZĘT| Pięć lat temu Intel przedstawił platformę dla komputerów przenośnych, którą ochrzcił nazwą Centrino. Od tego czasu firma sukcesywnie pracuje nad kolejnymi generacjami produktu. Najnowszym rezultatem prac jest platforma o kodowej nazwie Santa Rosa Refresh.

więcej

 
IT Administracji - Kwiecień 2008

Przetwarzanie danych osobowych w laptopach

OCHRONA | Używanie komputerów przenośnych związane jest nie z tylko z wygodą i możliwością pracy poza urzędem. Warto pamiętać, że o dane przetwarzane w komputerach przenośnych trzeba dbać ze „szczególną ostrożnością”. Wskazujemy, jakie obowiązki spoczywają na administratorach danych osobowych przetwarzanych za pomocą sprzętu mobilnego, i radzimy, jak dobrze je chronić.

więcej

 

Sądowy słup ogłoszeniowy

INTERNET | Przepisy prawa nakładają na polskie sądy obowiązek zamieszczania w mediach określonych ogłoszeń i wyroków. Dzięki projektowi Internetowej Elektronicznej Bazy Ogłoszeń i Orzeczeń Sądowych (EBOS) informacje te będą mogły być publikowane w dzienniku internetowym ebos.pl. Sądy zyskają tańszą i prostszą możliwość publikacji, a obywatele dostęp do kompleksowej wiedzy na temat wyroków, orzeczeń i ogłoszeń sądowych

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej