Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Numer »

Odcisk palca zamiast hasła

SPRZĘT | Logowanie do systemu podczas uruchamiania komputera to najczęściej stosowana metoda uwierzytelnienia użytkownika na stacji roboczej. Nie jest to jednak jedyny sposób, którym możemy posłużyć się, by zweryfikować pracownika i nadać mu odpowiednie uprawnienia.

więcej

 

Urzędowe netmaluchy

SPRZĘT | Nettopy i netbooki, niewielkie urządzenia biurowo-komputerowe, które pojawiły się niedawno na rynku, mogą okazać się przydatne w każdym urzędzie. A oszczędności, na jakie pozwalają, przydadzą się zwłaszcza teraz.

więcej

 
IT Administracji - Kwiecień 2009

Pancerna muszelka

SIEĆ | SSH to popularna usługa, umożliwiająca bezpieczny dostęp do terminala komputera pracującego w sieci. Wielu administratorów jednak nie wie, że poza tą funkcją dysponuje ona znacznie większą liczbą opcji.

więcej

 

Po co ustawa ujednolicająca

TERMINOLOGIA | Często podkreśla się, że polskie prawo nie nadąża za rozwojem technologii informatycznej. Mówi się, że jest ono niespójne i pełne luk. Aby poprawić ten stan rzeczy, uchwalono ustawę ujednolicającą terminologię informatyczną.

więcej

 

Jak powstrzymać socjotechnika?

OCHRONA DANYCH | Ataki socjotechniczne opierają się na największej słabości każdego systemu informatycznego – a mianowicie na czynniku ludzkim. Posługując się zdobytymi informacjami i dobrą znajomością ludzkiej psychiki, socjotechnicy mogą dokonywać kradzieży danych, o których ofiary najczęściej nigdy się nie dowiedzą.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej