Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Philips 276E9QJAB

Debiutujące na rynku monitory z serii E9 wyposażono w matrycę IPS o poszerzonym gamucie (przestrzeni barw). Ekran o przekątnej 27 cali i rozdzielczości Full HD wykorzystuje technologię Philips Ultra Wide-Color. Flagowym modelem nowej serii E9 jest monitor 276E9QJAB.

Monitory

Nowy monitor Philips 276E9QJAB wyróżnia się wąskimi ramkami, cienkim profilem i stylowym wykończeniem – stopka wykonana została w całości z aluminium. Zastosowana matryca IPS typu Ultra Wide-Color pokryta jest powłoką Anti-Glare, redukującą refleksy świetlne. Wyświetlacz zapewnia bogatą przestrzeń barw (124% palety sRGB). Model 276E9QJAB cechuje się rozdzielczością Full HD (1920 × 1080 pikseli), więc z jego potencjału można skorzystać przy przeciętnie wydajnym komputerze stacjonarnym lub laptopie. Współczynnik kontrastu wyświetlacza to 1000:1, przy maksymalnej jasności podświetlenia 250 cd/m² i czasie reakcji na poziomie 5 ms (GtG). Monitor wyposażony został w złącza: VGA, HDMI oraz DisplayPort 1.2. W obudowie osadzono głośniki stereo o mocy 3 W każdy. Waga urządzenia z podstawą to 3,99 kg. W codziennej pracy użytkownicy modelu 276E9QJAB mogą aktywować dwa rozwiązania ograniczające zmęczenie organizmu: Flicker-free oraz LowBlue. Pierwsze z nich redukuje migotanie wyświetlacza, natomiast drugie pozwala ograniczyć emisję niebieskiego światła. Philips zamierza w ciągu kilku najbliższych miesięcy wprowadzić do sprzedaży więcej modeli z nowej serii E9, m.in. bardziej zaawansowane modele wyposażone w zakrzywione matryce o przekątnych 27 cali (Full HD) i 31,5 cala (QHD).

[...]

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma. Zapraszamy do składania zamówień na prenumeratę i numery archiwalne.
 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej