Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Numer »

Na tropie sieciowego włamywacza

BEZPIECZEŃSTWO SIECIOWE | Infrastruktura sieciowa urzędów bywa celem ataków internetowych chuliganów. Nie zawsze da się zapobiec włamaniu i jeśli już do niego dojdzie, trzeba oszacować szkody, wykryć dokonane przez hakerów zmiany i zgłosić przestępstwo policji. Sugerujemy, jak poradzić sobie z tymi obowiązkami w taki sposób, by jak najbardziej zwiększyć szansę, że policja wykryje, a sąd ukarze sprawcę.

więcej

 

Gdy zabraknie prądu

SPRZĘT | O istnieniu UPS-ów przypominamy sobie zwykle w chwili, gdy przez brak zasilania stracimy naprawdę ważne dane. Warto zawczasu zaopatrzyć urząd w odpowiednie zasilacze awaryjne, bo taka „niepamięć” może naprawdę sporo kosztować.

więcej

 
IT Administracji - Lipiec 2008

Jak składać reklamacje

PSYCHOLOGIA | Niejednokrotnie bywa, że użytkownicy korzystający z danego oprogramowania lub sprzętu informatycznego są niezadowoleni z jego funkcjonowania. Naturalne jest wówczas składanie reklamacji u sprzedawcy lub producenta. Jak należy ją złożyć, by została przyjęta?

więcej

 
IT Administracji - Lipiec 2008

Sztuka walki ze spamem

POCZTA ELEKTRONICZNA | Spam dotyczy każdej osoby korzystającej z Internetu. O ile jednak zwykły użytkownik może swobodnie walczyć z zalewem niechcianej korespondencji, o tyle urzędnik musi mieć na uwadze nie tylko skuteczność narzędzi antyspamowych, ale również i to, czy ich zastosowanie nie zrodzi niepożądanych konsekwencji prawnych.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej