Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Lipiec 2009 »

Prawo do e-głosowania

TECHNOLOGIE | Prawo wyborcze jest jednym z głównych praw obywateli. Każdy z nas może – po uzyskaniu pełnoletności – wybierać swoich przedstawicieli do władz ustawodawczych lub prezydenta. Zastanawiamy się, czy i jak można wykorzystać w tym celu systemy komputerowe.

więcej

 

Podpis cyfrowy bez kosztów

POCZTA ELEKTRONICZNA | Podpis elektroniczny zapewnia wiarygodne i bezpieczne przesyłanie wiadomości e-mailowych, a jednocześnie jest narzędziem łatwym w implementacji i codziennym użytkowaniu. Podpis znajdzie zastosowanie w każdym urzędzie, instytucji publicznej i biznesie.

więcej

 

VoIP-ować każdy może

KOMUNIKACJA | Cyfrowe rozmowy przez sieć IP to już rzeczywistość. Jednak ze względu na skalę opłaca się je wdrażać kompleksowo i to zazwyczaj w dużych urzędach. Mniejsze jednostki nie są jednak skazane na technologiczne zacofanie.

więcej

 
IT Administracji - Lipiec 2009

Linkowanie zgodne z prawem

PRAWO AUTORSKIE | Dzięki korzystaniu z linków, możemy zaoszczędzić czas, który musielibyśmy poświęcić na samodzielne dotarcie do interesujących nas informacji. Okazuje się jednak, że to, co dla informatyków jest oczywistą praktyką, dla prawników może być czasem niezgodne z prawem.

więcej

 
IT Administracji - Lipiec 2009

Polityka w sieć złapana

REGULAMINY | Szybki i niczym nieograniczony dostęp do sieci – to pragnienie niemal każdego użytkownika. Pamiętajmy jednak, że uruchomienie sieci bezprzewodowej w urzędzie oznacza także zmiany w aktualnej polityce bezpieczeństwa.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej