Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Kingston KC1000 NVMe PCIe SSD

Jak zapewnia firma Kingston, nowy dysk SSD KC1000 NVMe PCIe jest dwa razy szybszy niż dyski SATA oraz ponad 40 razy szybszy niż dysk twardy 7200 RMP. Urządzenie ma zapewniać wzrost wydajności i poprawić komfort pracy z wymagającymi aplikacjami i podczas wykonywania takich operacji, jak edycja wideo w wysokiej rozdzielczości czy wizualizacja danych.

Dyski SSD

Eksperci firmy Kingston zachwalają swój nowy produkt, deklarując, że KC1000 NVMe PCIe SSD zaspokoi potrzeby „wszystkich profesjonalistów, którzy potrzebują niskiej latencji w celu ograniczenia wąskich gardeł”. Dysk gwarantuje do 290 000 IOPS i jest dostępny w kilku pojemnościach: 240 GB, 480 GB oraz 960 GB. Wysokowydajny nośnik korzysta z interfejsu PCI Express 3.0 x4 oraz protokołu NVMe (warto zaznaczyć, że jest to pierwszy dysk tego producenta, który wykorzystuje interfejs NVM Express). Producent umieścił w nim kości pamięci Toshiba 15nm MLC, które są wspomagane przez pamięć podręczną DDR3. Całością zarządza ośmiokanałowy kontroler Phison PS5007-E7. Urządzenie zapewnia przyspieszone prędkości rozruchu i ładowania oraz zwiększa sekwencyjną wydajność odczytu i zapisu, a także lepszą wytrzymałość oraz efektywność energetyczną. Jest to dobre rozwiązanie dla użytkowników, którzy zajmują się edycją wideo w wysokiej rozdzielczości, aplikacjami VR i AR, streamingiem, aplikacjami CAD, wizualizacją danych czy analityką w czasie rzeczywistym. Kingston KC1000 objęty jest pięcioletnią gwarancją – jest ograniczona współczynnikiem TBW (Total Bytes Written), który określa maksymalną ilość danych, jaką można zapisać na nośniku do momentu utraty gwarancji. Dysk jest dostępny w sprzedaży od połowy czerwca.

[...]

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma. Zapraszamy do składania zamówień na prenumeratę i numery archiwalne.
 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej