Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Numer »

Listopad 2007

poprzedni numer

Administrowanie bez ryzyka

OBOWIĄZKI INFORMATYKA | Nowe zadania, których podejmują się informatycy, oznaczają także większy zakres odpowiedzialności. Czy zawsze wiemy, za co odpowiadamy? Nieznajomość regulacji prawnych, może niejednokrotnie wpędzić w kłopoty. W „Temacie numeru” nie tylko opisujemy zagrożenia z jakimi może spotkać się informatyk, ale przede wszystkim podpowiadamy, jak ich unikać.

więcej

 

Procesory wielordzeniowe w zastosowaniach biurowych

SPRZĘT| W ciągu ostatnich dwóch–trzech lat sprzedaż procesorów wielordzeniowych systematycznie wzrasta. Starsze jednordzeniowe modele są zastępowane układami z kilkoma jądrami. Ale też nie postrzegamy już liczby gigaherców jako wyznacznika szybkości układu, raczej zwracamy uwagę na liczbę rdzeni danej jednostki centralnej.

więcej

 
IT Administracji - Listopad 2007

Szkolić, czyli wciągać do działania

Biegły w obsłudze sprzętu i korzystaniu z systemu informatycznego użytkownik to mniej pracy i problemów do rozwiązania dla informatyka. Jak więc szkolić pracowników? Przedstawiamy kilka błędnych przekonań, towarzyszących osobom nauczających innych, i podpowiadamy, jak szkolić ciekawie i skutecznie.

więcej

 

Muzyka w formacie MP3 w miejscu pracy

PRAWO AUTORSKIE | Problem legalności plików MP3 jest jednym z najżywiej dyskutowanych obecnie zagadnień z pogranicza prawa i nowych technologii. Odpowiadamy na pytanie, czy słuchanie przez pracownika popularnych „mp-trójek” na służbowym komputerze jest legalne.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej