Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Numer »

Leć do Afryki, twoje dane już tam są

OCHRONA INFORMACJI | Kilka lat temu cały świat obiegła wiadomość, że w jednym z afrykańskich krajów za kilkanaście dolarów można kupić wszystkie dane dotyczące przysłowiowego pana Smitha, klienta szanowanego banku w Wielkiej Brytanii. To nie ponury żart, lecz fakt, wynikający z braku odpowiednich procedur kasowania danych.

więcej

 

Laptop na smyczy

SPRZĘT | Urzędnicy coraz częściej do wykonywania swoich służbowych zadań wykorzystują notebooki. Sprzęt ten zdobywa popularność nie tylko ze względu na coraz niższe ceny, dużą funkcjonalność i parametry techniczne. Jego największą zaletą jest mobilność, która jednak bywa czasem przyczyną kłopotów – laptop łatwo bowiem ukraść.

więcej

 
IT Administracji - Listopad 2008

(Prze)skok na Skype’a

LICENCJE | Jednym z najbardziej znanych produktów internetowych pozwalającym na spore oszczędności w urzędzie jest komunikator Skype. Przyglądamy się uwarunkowaniom prawnym, związanym z korzystaniem z tego narzędzia w jednostkach administracji, oraz kwestiom, które wiążą się z bezpieczeństwem przesyłanych przez niego danych.

więcej

 

Polska cyfrowo podzielona

INFORMATYZACJA | Społeczeństwo informacyjne jest w naszym kraju bardzo zróżnicowane. W dużych miastach ponad 60% mieszkańców ma dostęp do Internetu, podczas gdy w niektórych częściach kraju, na terenach wiejskich, odsetek ten wynosi ledwie ponad 10%.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej