Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Listopad 2013 »

Pułapki cyberprzestrzeni

Trzydziestoprocentowy wzrost ataków na urządzenia mobilne od początku roku oraz zagrażająca coraz większej liczbie użytkowników liberalna polityka wobec trendu BYOD – oto główne wnioski raportu FortiGuard Labs, opublikowanego pod koniec sierpnia.

więcej

 

Drukowanie – zarządzanie zasobami czy usługą

Outsourcing procesów zarządzania drukiem jest coraz popularniejszy w sektorze prywatnym. Pozwala monitorować i analizować proces drukowania, a więc wprowadzać oszczędności. Tymczasem instytucje publiczne podchodzą do tego rozwiązania z rezerwą.

więcej

 
IT Administracji - Listopad 2013

Sposób na niezawodny terminal

Zarządzanie dużą liczbą komputerów i utrzymanie ich jest nie lada wyzwaniem. Rozwiązaniem tego problemu może być umieszczenie w miejscach publicznych tzw. cienkich klientów. Sprawdzą się one jednak wtedy, gdy zapewnimy im dostęp do wydajnej sieci.

więcej

 

Grzywna za akta elektroniczne

Stosowanie systemu elektronicznego zarządzania dokumentacją obniża koszty funkcjonowania urzędu i ułatwia załatwianie spraw. Co jednak w sytuacji, gdy akta sprawy trzeba przekazać do sądu administracyjnego z uwagi na toczące się przed nim postępowanie?

więcej

 
IT Administracji - Listopad 2013

Darmowy i wieloplatformowy serwer FTP

Pure-FTPd to funkcjonalny serwer FTP, zoptymalizowany pod kątem wydajności oraz prostoty wdrożenia. Serwer usługi może być uruchamiany w środowisku izolowanym (chroot), aby zapewnić wymagany poziom bezpieczeństwa i stabilności systemu.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej