Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

IronKey D300/IronKey D300 Managed

Pamięć flash USB IronKey D300 uzyskała certyfikat FIPS 140-2 trzeciego poziomu z 256-bitowym szyfrowaniem sprzętowym AES w trybie XTS. Wykonana z cynku obudowa urządzenia jest wodoodporna do głębokości 120 cm, a wewnętrzne elementy zabezpieczone są dzięki zastosowaniu epoksydowej żywicy.

Firma Kingston, która na początku br. przejęła aktywa IronKey, zaprezentowała nowe modele szyfrowanych pamięci flash USB – IronKey D300 oraz IronKey D300 Managed. Obydwa modele wykorzystują zaawansowany poziom szyfrowania. IronKey D300 wyposażono w cyfrowo nadpisany firmware, który blokuje złośliwe oprogramowanie typu BadUSB oraz wymusza wprowadzenie hasła zgodnego z protokołem i minimalnymi wymaganiami, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi. Szyfrowanie oraz deszyfrowanie odbywa się wewnątrz pamięci i nie pozostawia śladu na urządzeniu. Pendrive formatuje się po 10 nieudanych próbach uzyskania dostępu do danych, aby zapobiec atakom brute force. IronKey D300 Managed wymaga oprogramowania IronKey EMS stworzonego przez DataLocker, które umożliwia centralne zarządzanie dostępami oraz sposobami użycia nawet tysięcy pamięci. Z rozwiązania IronKey EMS można korzystać zarówno w chmurze, jak i stacjonarnie w biurze. Oprogramowanie wymusza stworzenie specjalnych zasad dotyczących długości hasła i limitów jego wpisywania oraz umożliwia administratorom zdalne resetowanie zgubionych lub skradzionych nośników, a także odzyskiwanie utraconych haseł oraz wiele innych działań chroniących dane zapisane na przenośnych pamięciach. Urządzenia objęte są pięcioletnią gwarancją oraz dożywotnim wsparciem technicznym producenta.

[...]

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma. Zapraszamy do składania zamówień na prenumeratę i numery archiwalne.
 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej