Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Numer »

EZD RP w administracji – nowy początek

Trwają prace nad nowym systemem elektronicznego zarządzania dokumentacją dla administracji. EZD RP to przedsięwzięcie bazujące na wartościach EZD PUW, czyli idei budowy i rozwoju darmowego narzędzia na potrzeby polskich urzędów.

więcej

 

Cyfrowe archiwa państwowe

Powstały w 2009 r. serwis szukajwarchiwach.pl był odpowiedzią na rosnące potrzeby otwartego dostępu do dóbr kultury. Archiwa polskie postanowiły upowszechnić zasoby dziedzictwa narodowego poprzez ich digitalizację i wizualizację w Sieci.

więcej

 
IT Administracji - Listopad 2018

Konwent Informatyków Polski Wschodniej - relacja

Konwent Informatyków Polski Wschodniej to konferencja, która skupiła osoby kierujące działami IT z administracji publicznej z województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego oraz podkarpackiego. Dwudniowe spotkanie miało na celu prezentację dobrych praktyk w zakresie IT w urzędach, wymianę doświadczeń, a także promocję najlepszych rozwiązań informatycznych w instytucjach publicznych.

więcej

 

Technologie dla czystego powietrza

Kraków uruchamia platformę zarządzania jakością powietrza wyposażoną w narzędzia wysokorozdzielczego modelowania, a Katowice w batalii o czyste powietrze wykorzystują drony. Walka o poprawę jakości powietrza ma coraz częściej wymiar technologiczny.

więcej

 
IT Administracji - Listopad 2018

EDGE COMPUTING. Wyzwanie dla niezawodności przetwarzania danych

Choć przetwarzanie w chmurze publicznej jest dziś powszechnym działaniem przedsiębiorstw, użytkownikom może być trudno podjąć decyzję o rezygnacji z własnej infrastruktury. Istnieje też wiele obszarów, w których szybkość, czyli kluczowe dla przetwarzania kryterium, to element decydujący o wyborze właściwych dla firmy urządzeń i oprogramowania. Dlatego najnowszym trendem, szybko zyskującym na popularności, staje się dziś edge computing – przetwarzanie brzegowe.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej