Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Panasonic EQ1

Seria wyświetlaczy 4K z serii EQ1 obejmuje sześć nowych modeli o przekątnych od 43 do 86 cali. Urządzenia mogą być instalowane poziomo lub pionowo, a każde z nich zapewnia jasność na poziomie 350 cd/m², co pozwala na ich instalowanie w jasnych salach konferencyjnych i wykładowych.

Ekrany 4K

Wyświetlacze LCD firmy Panasonic wyróżniają się lekką i smukłą konstrukcją oraz wąską ramką (od 11,9 do 15,2 mm). Dwa największe ekrany (75- i 86-calowy) są wyposażone w technologię IPS. Monitory EQ1 pozwalają na wyświetlanie materiałów wideo Full HD oraz 4K, a także na odtwarzanie zawartości chronionej systemem DRM dzięki wyposażeniu w gniazda HDMI obsługujące technologię HDCP 2.2. Funkcja HDMI-CEC umożliwia zdalne sterowanie wyświetlaczem oraz innymi urządzeniami połączonymi kablem HDMI bez konieczności programowania lub konfiguracji. Każdy z sześciu modeli ma wbudowany odtwarzacz multimedialny USB, pozwalający na wyświetlanie filmów, zdjęć oraz treści w rozdzielczości 4K i Full HD bez potrzeby stosowania kabli zewnętrznych lub dekodera. Możliwa jest też synchronizacja odtwarzania na wielu urządzeniach za pomocą USB lub kabla sieciowego LAN, a także ustawienie harmonogramu wyświetlania treści i określenie czasu włączenia lub wyłączenia się urządzenia. Monitory – zarówno pojedyncze, jak i działające w sieci – można kontrolować za pomocą oprogramowania Panasonic Multi-Monitoring & Control Software. To bezpłatne narzędzie oferuje podstawowe funkcje sterowania, których zakres można poszerzyć przy użyciu oprogramowania Early Warning Software.

[...]

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma. Zapraszamy do składania zamówień na prenumeratę i numery archiwalne.
 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej