Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Netgear BR500

Wirtualne sieci prywatne, czyli VPN (virtual private network) zapewniają poufność wrażliwych informacji. BR500 to niewielki router firmy Netgear skierowany zarówno do małych, jak i średnich organizacji, który pozwala na proste konfigurowanie takiej bezpiecznej sieci za pomocą opcji Instant VPN.

Routery

Przekierowanie zakresu portów, wyzwalanie portów, proxy DNS, klonowanie/spoofing adresów MAC, obsługa NTP, UPnP, Auto-Uplink na portach przełącznika, L3 Quality of Service (QoS), LAN-to-WAN i WAN-to-LAN (ToS), profilowanie przepustowości – to podstawowe funkcje sieciowe, które oferuje router BR500. Jego najmocniejszą stroną jest jednak prosta konfiguracja sieci VPN. Dzięki opcji Instant VPN użytkownicy BR500 mogą w prosty sposób skonfigurować sieć VPN – zarówno w biurze, jak i zdalnie. Urządzenie korzysta z aplikacji Netgear Insight, dzięki czemu konfiguracja sieci VPN jest maksymalnie uproszczona i sprowadza się do jednego etapu. Aplikacja pozwala na natychmiastowe wykrywanie, konfigurowanie oraz ciągłe monitorowanie sieci wybranych punktów dostępu Wi-Fi, przełączników i urządzeń pamięci masowej Netgear oraz zarządzanie nimi z dowolnego miejsca.

[...]

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma. Zapraszamy do składania zamówień na prenumeratę i numery archiwalne.
 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej