Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Maj 2009 »

Bierz, co najlepsze

PODSTAWY | Najbardziej kluczową sprawą w korzystaniu z Information Technology Infrastructure Library (ITIL) jest zmiana kultury relacji działu IT z innymi działami administracji. Nie jest ona wcale łatwa, ale to wysiłek, który warto podjąć.

więcej

 

Bezpieczniej z TrueCryptem

SZYFROWANIE | TrueCrypt to zaawansowane i stabilne oprogramowanie do szyfrowania danych „w locie”. Aplikacja stanowi poważną konkurencję dla EFS, BitLockera i innych narzędzi tego typu.

więcej

 

Aktualizacje pod kontrolą

WINDOWS | Duża część złośliwych kodów wykorzystuje luki oprogramowania. Nie ma tygodnia, by w popularnych aplikacjach nie wykryto kolejnej podatności. Windows Server Update Services pomoże nam automatycznie „łatać” oprogramowanie Microsoftu.

więcej

 
IT Administracji - Maj 2009

E-obieg dokumentów a ochrona danych

OCHRONA DANYCH | Każdy urząd ma określone obowiązki prawne związane z przetwarzaniem danych osobowych w systemach informatycznych. Trzeba je wypełniać niezależnie od tego, czy w instytucji wprowadzono elektroniczny obieg dokumentów, czy też nie.

więcej

 
IT Administracji - Maj 2009

Aby połączyć się z urzędnikiem, wybierz zero

KOMUNIKACJA | Automatyczne systemy głosowe IVR (Interactive Voice Response) mają co najmniej dwie ogromne zalety. Po pierwsze wymuszają na dzwoniących konkretność, a to pomaga przekazać petentowi odpowiednią informację. Po drugie, zminimalizowane jest prawdopodobieństwo pomyłki, że interesant dzwoni ze swoją sprawą do niewłaściwego działu – marnotrawiąc czas swój i urzędnika.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej