Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Numer »

Hosting a własny serwer poczty

Własny serwer poczty zapewnia elastyczność, kontrolę, poufność informacji i funkcje pracy grupowej niedostępne dla organizacji wynajmujących skrzynki e-mail w klasycznym hostingu współdzielonym. Jakie są za i przeciw każdego z tych rozwiązań?

więcej

 

Nowa rola – stare problemy ABI

Nowelizacja ustawy o ochronie danych osobowych przedefiniowała obowiązki osób zajmujących się bezpieczeństwem informacji. Dostały one nowe kompetencje, ale nie w pełni wyznaczono standardy, jakich powinny przestrzegać, wykonując swoją pracę.

więcej

 
IT Administracji - Maj 2015

Internetowa brama do administracji

Poprawa dostępu online do usług administracji to jedna z zapowiedzi Prezesa Rady Ministrów. Zadaniem rządu jest bowiem ułatwienie obywatelom pozyskiwania informacji z zakresu spraw urzędowych.

więcej

 

Automatyzacja zadań w Microsoft SQL Server Agent

SQL Server Agent umożliwia automatyzację zadań administracyjnych na bazie danych. Najczęściej usługa ta wykorzystywana jest do wykonywania kopii zapasowych serwera według harmonogramu, choć zakres jej zastosowania jest zdecydowanie szerszy.

więcej

 
IT Administracji - Maj 2015

Energia dla mobilnych

Już od 2–3 lat można bez trudu nabyć akcesoria, które umożliwiają naładowanie smartfona lub tabletu bez użycia kabla. Nie są jednak popularne, a powodem tego jest brak jednolitego standardu, a także wysoka cena i niska wydajność takich rozwiązań.

więcej

 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej