Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Ścieżka:

Strona główna » Maj 2017 » Testy » Dell Wyse 3040 »

Dell Wyse 3040

Dell zaprezentował swój najlżejszy, najmniejszy i najbardziej energooszczędny model terminala typu thin client. Wyse 3040 to jedyny na rynku model klasy podstawowej z czterordzeniowym procesorem x86 Intela, który ponadto oferuje wiele opcji łączności oraz dwa systemy operacyjne do wyboru: ThinOS lub ThinLinux.

Thin client

Nowy terminal, przystosowany do działania w środowiskach wirtualnych obszarów roboczych Citrix, Microsoft i VMware, stanowi ekonomiczne i bardzo bezpieczne rozwiązanie, które może zastąpić stacje robocze. Model Wyse 3040 został wyposażony w odporny na wirusy system operacyjny Wyse ThinOS, który jest niezwykle bezpieczny dzięki nieopublikowanemu API. Począwszy od czerwca tego roku, klienci będą mogli wybrać również system operacyjny Wyse ThinLinux, oparty na oprogramowaniu SUSE Linux. System ten został jeszcze bardziej uodporniony i zoptymalizowany przez firmę Dell do pracy w środowiskach terminali tego typu. Czterordzeniowy procesor Intel Atom 1,44 GHz, w który wyposażono terminal, obsługuje 2 GB pamięci RAM DDR3 i 8 GB pamięci flash. Urządzenie oferuje dwa interfejsy DisplayPort do obsługi cyfrowych wyświetlaczy o rozdzielczości 2560 × 1600 i cztery porty USB, z których jeden to USB 3.1 Gen 1 do szybkiej transmisji danych. Łączność bezprzewodowa realizowana jest za pomocą wewnętrznej anteny Wi-Fi. Ponadto Dell oferuje pełny pakiet opcjonalnego oprogramowania do zarządzania lokalnego, zdalnego i zautomatyzowanego, zapewniającego możliwość łatwego i wydajnego zarządzania na poziomie korporacyjnym, z możliwością skalowania do dziesiątek tysięcy urządzeń.

[...]

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma. Zapraszamy do składania zamówień na prenumeratę i numery archiwalne.
 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej