Miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego

Transcend StoreJet 25M3 (slim)

Firma Transcend poszerzyła ofertę 2,5-calowych dysków zewnętrznych o nowe modele StoreJet 25M3S i 25M3G o smukłej konstrukcji – ich wymiary to 13 cm długości, 8,1 cm szerokości i zaledwie 1,6 cm grubości. Dostępne warianty pojemnościowe to 1 TB i 2 TB.

Przenośne dyski twarde

Transcend StoreJet 25M3S (w kolorze zielonym) i 25M3G (w kolorze szarym) to przenośne dyski twarde, które odznaczają się wytrzymałością na uszkodzenia zewnętrzne czy upadki. Urządzenia skonstruowane są z gumowej powłoki antypoślizgowej, pod którą kryją się wewnętrzny amortyzator oraz wzmocniona obudowa zewnętrzna. Dyski są zgodne ze standardami amerykańskiej armii dla testów upadkowych (MIL-STD-810G METH 516.6 Proc. IV). Od innych modeli z tej serii StoreJet 25M3S i 25M3G różnią się wymiarami: są krótsze o 1,6 mm i węższe o 3 mm. Nośniki wyposażone są w port USB 3.1 pierwszej generacji. Jako urządzenia typu Plug and Play dyski umożliwiają użytkownikom natychmiastowe rozpoczęcie pracy. Dedykowany przycisk na obudowie pozwala w razie potrzeby ponownie podłączyć nośnik bez konieczności wyciągania go z portu USB. Przycisk ten pełni również drugą funkcję – aktywuje wykonywanie backupu danych. Niezbędne jest wówczas oprogramowanie Transcend Elite, które wspiera zarządzanie danymi, m.in. poprzez szyfrowanie plików czy synchronizację wybranych folderów. Drugim oprogramowaniem rekomendowanym przez Transcend jest RecoveRx umożliwiające odzyskanie danych. Obie aplikacje można za darmo pobrać ze strony internetowej producenta.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma. Zapraszamy do składania zamówień na prenumeratę i numery archiwalne.
 
 

Polecamy

Biblioteka Informacja Publiczna

Specjalistyczne publikacje książkowe dla pracowników administracji publicznej

więcej